Нобелівський комітет назвав Івана Франка росіянином, розгорівся скандал (фото)

Івана Франка назвали громадянином Російської Федерації на сайті Нобелівського комітету. На думку організаторів головної літературної премії, видатний український письменник народився і жив в РФ. Тепер користувачів Facebook запрошують взяти участь у флешмобі "Українці пишуть листа до Нобелівського комітету". Першим на скандальну помилку звернув увагу Ruslan Muzzle, а також директор музею Франка у Львові Богдан Тихолоз, передають Патріоти України.

Як відомо, Іван Франко у 1916 році був номінантом на Нобелівську премію, але так і не отримав її, в тому числі через свою смерть. На сайті комітету в розділі "Номінанти" є запис про українського письменника, у графі "країна" зазначено "Російська Федерація, зараз Україна".

Але Іван Франко ніколи не був громадянином не те щоб Російської Федерації, але навіть Російської імперії. Народився майбутній письменник у 1856 році в Нагуєвичах Львівської області (тоді Австрійська імперія, яка існувала в 1804-1867 роках), а помер у Львові (тоді вже була двуєдина Австро-Угорська держава (час існування - 1867-1918 роки).

"Так, Іван Франко кілька разів бував в Російській імперії (а точніше, в підросійській Україні, зокрема, в Києві та Одесі, які тоді були для галичанина "за кордоном"), а також волею долі йому судилося побувати під тимчасовою російською окупацією в захопленому царськими військами під час Першої світової війни Львові (в 1914-1915 рр.). Однак ніколи, повторюю, ніколи! Країною проживання Івана Франка не була Росія (в жодних політичних формах її існування)", - пише директор музею письменника. Правильним, за словами Тихолоза, було б написати ось так: "Country: AUSTRIA (AT), now UKRAINE (UA)".

В РНБО розповіли, кому найбільше і найменше загрожує заразитися коронавірусом

четвер, 27 лютий 2020, 0:19

Берегти здоров'я варто усім, але певним категоріям громадян - особливо. Найвищі ризики в разі захворювання коронавірусом COVID-2019 є у людей, які знаходяться у віковій групі старше 80 років. Про це повідомляється на офіційному сайті Ради національної ...

Хіти тижня. "Невдоволення українців зростає", - економіст

четвер, 27 лютий 2020, 0:10

"Вже 53% українців вважає, що Україна рухається не в тому напрямку, стрімко зростає показник невдоволення", - пише у своєму блозі Володимир Компанієць, передають Патріоти України, і продовжує:. "Кількість українців, які вважають, що справи в Україні ро...