Попри активну підтримку України, суспільство закордоном дивується: чому в її армії одні "дядьки" та "інваліди", коли їхні країни заполонили здорові молоді українці, передають Патріоти України.
Пропозиція відправити сотні тисяч "потенційних" військовослужбовців назад в Україну вже лунала від одного з депутатів німецького Бундестагу. Однак, за словами керівника безпекових програм Центру глобалістики Стратегія ХХІ Павла Лакійчука, це внутрішня проблема, яку має подолати уряд України.
Наразі ситуація з військовозобов'язаними перетворилася на "український нонсенс", акцентував він та навів в приклад свою нещодавню розмову з рядом європейських колег.
Він визнав, що суспільство Європи не розуміє, навіщо допомагати Україні, коли її ж чоловіки призивного віку трапляються на кожному кроці, а ще й отримують допомогу від Німеччини, Польщі, Чехії чи іншої країни-партнера.
З огляду на іноземне законодавство - все відбувається в межах дозволеного. "Це біженці, які рятуються від війни... Їм не подобається жити в державі, де війна. Вони шукають, де безпечніше, де краще", - вказав він.
Врегулювати це питання має саме Україна: "І в цьому випадку в мене відповіді немає", - визнав Лакійчук. Він акцентував, що наразі в Україні всі чоловіки молодші за 20 років - це "допризовники". Далі, до 27 років, вони "призовники", тобто їх можуть призвати до армії на строкову службу і рік-півтора року навчати захищати країну. І лише потім українець набуває статусу "військовозобов'язаний".
Але частіше було інакше: українці до 27 років взагалі не отримували ніякої строкової підготовки, але все одно ставали військовозобов'язаними. "З 27 років байдуже, він служив строкову, не служив, він стає військовозобов'язаним. І він [мобілізується] в армію захищати Батьківщину", - акцентував експерт.
Але так було до війни - у воєнний час призов на строкову службу припиняється. Тоді і починається вище згаданий "нонсенс".
"Ці люди нікому нічого не повинні. І якщо хлопцю 20, 21, 22, 23, 24 роки - він призовник, він не може бути призваний в армію, тому що він призовник, а не військовозобов'язаний. Тобто найпродуктивніша категорія людей (за фізичними даними) під захист своєї батьківщини не потрапляє", - вказав на головну проблему з призовом Лакійчук.В Україні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки можуть накладати штрафи на військовозобов'язаних громадян, які порушують правила мобілізації. Розповсюджені ситуації, коли ТЦК та СП вимагає оплатити штраф, але видає для цього лише ...
В Україні щорічно змінюються вимоги до страхового стажу для виходу на заслужений відпочинок за віком. Так, для того, аби вийти на пенсію в 60 років, людина має набути щонайменше 32 роки страхового стажу (роком раніше — 31 рік), у 63 роки — за наявності...