Попри активну підтримку України, суспільство закордоном дивується: чому в її армії одні "дядьки" та "інваліди", коли їхні країни заполонили здорові молоді українці, передають Патріоти України.
Пропозиція відправити сотні тисяч "потенційних" військовослужбовців назад в Україну вже лунала від одного з депутатів німецького Бундестагу. Однак, за словами керівника безпекових програм Центру глобалістики Стратегія ХХІ Павла Лакійчука, це внутрішня проблема, яку має подолати уряд України.
Наразі ситуація з військовозобов'язаними перетворилася на "український нонсенс", акцентував він та навів в приклад свою нещодавню розмову з рядом європейських колег.
Він визнав, що суспільство Європи не розуміє, навіщо допомагати Україні, коли її ж чоловіки призивного віку трапляються на кожному кроці, а ще й отримують допомогу від Німеччини, Польщі, Чехії чи іншої країни-партнера.
З огляду на іноземне законодавство - все відбувається в межах дозволеного. "Це біженці, які рятуються від війни... Їм не подобається жити в державі, де війна. Вони шукають, де безпечніше, де краще", - вказав він.
Врегулювати це питання має саме Україна: "І в цьому випадку в мене відповіді немає", - визнав Лакійчук. Він акцентував, що наразі в Україні всі чоловіки молодші за 20 років - це "допризовники". Далі, до 27 років, вони "призовники", тобто їх можуть призвати до армії на строкову службу і рік-півтора року навчати захищати країну. І лише потім українець набуває статусу "військовозобов'язаний".
Але частіше було інакше: українці до 27 років взагалі не отримували ніякої строкової підготовки, але все одно ставали військовозобов'язаними. "З 27 років байдуже, він служив строкову, не служив, він стає військовозобов'язаним. І він [мобілізується] в армію захищати Батьківщину", - акцентував експерт.
Але так було до війни - у воєнний час призов на строкову службу припиняється. Тоді і починається вище згаданий "нонсенс".
"Ці люди нікому нічого не повинні. І якщо хлопцю 20, 21, 22, 23, 24 роки - він призовник, він не може бути призваний в армію, тому що він призовник, а не військовозобов'язаний. Тобто найпродуктивніша категорія людей (за фізичними даними) під захист своєї батьківщини не потрапляє", - вказав на головну проблему з призовом Лакійчук.У той час як, за прогнозами експертів, у 2025 році продукти можуть подорожчати приблизно на 20%, у 2024-му деякі продовольчі товари зросли у ціні в 1,5 — 2 рази. Рекордсменами виявились капуста, морква та загалом овочі, передають Патріоти України. Такі...
Розмір максимальної допомоги для безробітних в Україні зріс на 900 грн. З 1 січня 2025 року вона складає 8 000 грн, тоді як у 2024-му було 7 100 грн. Про це повідомили у Держслужбі зайнятості. Там зазначили: також збільшилася компенсація роботодавцям з...