Норвегія хоче відкрити для українців дуже вигідні вакансії, які раніше притримували для місцевих

Біженці з України можуть влаштуватись водіями автобусів у Норвегії

Українським біженцям у Норвегії хочуть дозволити працювати водіями автобусів. Раніше для цього треба було прожити у країні мінімум чотири роки. Так влада сподівається закрити сотні вакансій у транспортній галузі, пише видання e24.no.

З початку війни до Норвегії приїхали близько 70 тис. українців. За приблизними підрахунками, кілька сотень із них були водіями автобусів у своїй країні. Проте чинні правила не дозволяють їм отримати роботу в Норвегії, хоча автобусні компанії потребують сотні водіїв.

Влада Норвегії готується представити до кінця року законопроєкт, який дозволить працевлаштовувати українських біженців водіями автобусів та вантажівок.

«Чотирирічний ценз проживання є несправедливим, коли поляки та словаки можуть приїхати сюди й отримати роботу майже за день», – зазначила українка Наталія Мон, яка шість років працювала водійкою автобуса у Бергені. Мінтранс Норвегії уже виніс пропозицію визнати навчання водіїв українських автобусів та знизити вимоги. Міністерство праці та інклюзії також подало пропозицію тимчасового звільнення від вимоги про проживання для водіїв автобусів, якщо вони можуть надати довідку зі поліції своєї країни.

Директор однієї з транспортних компаній наголошує, що навесні вже мають залучити перших українських біженців до роботи. Тільки в Бергені записалося 40 водіїв. На його думку, протягом наступного року буде залучено близько 200 українських водіїв до роботи в Норвегії.

Він вважає, що тимчасова зміна закону буде виграшною для всіх сторін: українці отримають гідну роботу, влада – податкові надходження, а галузь закриє вакантні робочі місця.

Не дивуйтеся! Вчені розвіяли міфи про шкідливість масла та сиру

вівторок, 23 червень 2026, 12:40

Регулярне щоденне вживання навіть невеликої кількості оливкової олії може позитивно впливати на артеріальний тиск і загальний стан серцево-судинної системи. Проте міжнародна група науковців дійшла несподіваних висновків щодо впливу насичених жирів, які...

Штраф чи в'язниця? Ось що загрожує за ігнорування повістки в Україні

вівторок, 23 червень 2026, 12:28

В Україні під час воєнного стану посилюється відповідальність за ігнорування повісток до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Громадян можуть викликати як шляхом особистого вручення документа, так і через поштове відправлення,...