У Норвегії у місті Брумунддале збудували дерев'яну будівлю Mjøstårnet висотою 85,4 метра, інформують Патріоти України.
Відкрили її у березні 2019 року, створена вона повністю з місцевих матеріалів і офіційно визнано найвищою дерев'яною будівлею в світі, повідомляє Moelven.
Дерев'яна вежа отримала назву на честь знаходиться неподалік найбільшого озера Мйоса. Конструкція розташовується на північно-східному березі озера в 1,5 години їзди на північ від Осло.
Автором проекту є Артур Бухардт. Ідея будівництва з'явилася в нього, коли норвезькі політики закликали людей більше думати про проблеми клімату, місцеві продукти та стабільність.
Також автор проекту надихнувся "Паризькою угодою", яка зобов'язує скорочення викидів вуглекислого газу.
Я взяв цей виклик буквально, і, не запитуючи політиків, я щось зробив. Будівництво з деревини дарує нам кращий світ, дозволяє дихати,
– заявив Артур Бухардт.
У 18-поверховій багатофункціональній будівлі розташовані житлові апартаменти, готель, басейн, офісні приміщення та ресторан. Ціни на апартаменти варіювалися від 2,5 мільйонів норвезьких крон для найменших 54 квадратних метрів. Загалом вартість будинку становить від 500 до 600 мільйонів норвезьких крон.
Основний матеріал, який використовували при будівництві, – крос-ламінована деревина, масив з накладених один на одного, поклеєних і спресованих дощок.
Цей матеріал є досить міцним для того, щоб будувати з нього багатоповерхові будівлі, і при цьому погано горить, не виділяючи токсичних відходів. В основі конструкції – клеєний брус, використаний замість бетонних або сталевих елементів.
Відео будівництва найвищого дерев'яного будинку:
Українським пенсіонерам, які святкуватимуть ювілеї у 2025 році, виплачуватимуть одноразову матеріальну допомогу. Розмір виплат становить до 10 тис. грн. Відповідна програма діє у місті Мукачево, що у Закарпатській області, повідомляє Мукачівська міська...
У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...