Нова небезпека! Кіберзлочинці навчилися красти... обличчя

Хакери почали викрадати біометрію до створення дипфейків. Як повідомляє портал Bleeping Computer, шахраї в інтернеті почали викрадати біометрію та інші дані користувачів, передають Патріоти України.

У звіті, опублікованому компанією Group-IB, описується нове шкідливе програмне забезпечення Gold Pickaxe. Зловмисники встановлюють програму на смартфони та комп'ютери користувачів обманним способом, щоб потім поцупити у них біометричні дані.

У матеріалі окремо звертається увага на крадіжку біометрії. Це відбувається за допомогою програм, які взаємодіють із камерою пристрою. Фахівці Group-IB упевнені, що викрадені цифрові зліпки осіб кіберзлочинці потім використовують для створення реалістичних дипфейків. Також хакери навчилися за допомогою дипфейків отримувати доступ до банківських рахунків користувачів.

Як правило, шкідливе програмне забезпечення поширюється через фішинг. Android-користувачам пропонують завантажити програму з невідомого сайту, який зовні нагадує магазин Google Play. Власників iPhone просять встановити сервіс TestFlight та завантажити спеціальний профіль. Здебільшого хакери працюють в Азійсько-Тихоокеанському регіоні.

Як блекаути впливають водопостачання: Експерт розповів, коли можна пити з крану після відновлення роботи водогонів

неділя, 16 червень 2024, 8:15

Вимкнення, а потім увімкнення електрики спричиняють стрибки напруги в системі водопостачання. Через це вода, яка тече з крана після появи електрики, може змінювати свій колір. . Відключення електропостачання, чи то за графіком, чи то екстрене, впливає...

Повістки в Україні надсилатимуть поштою: У Міноборони назвали дату і пояснили алгоритм

неділя, 16 червень 2024, 7:56

Після 16 липня в ході мобілізації повістки в Україні зможуть надсилати звичайною поштою. Надсилати повістки у застосунки "Дія" та "Резерв+", як анонсувалось раніше, не будуть, хоча "це питання ще розглядається". Про це в українському телеефірі повідоми...