
Квітневі паводки призвели до затоплення багатьох міст та сіл у Росії, зокрема Орська та Оренбурга. Проте негода не затрималася лише в Оренбурзькій області, а й поширилася на сусідню Республіку Башкиристан, передають Патріоти України.
Наразі у місцевих жителів з'явилися нові занепокоєння. Всі зрозуміли, що затоплюються скотомогильники та поховання із сибірською виразкою. Еколог Республіки Башкиристан Олександр Веселов в інтерв'ю російським місцевим ЗМІрозповів, наскільки небезпечними є затоплення територій.
Еколог наголосив, що такі повені на території Росії лише будуть посилюватися. Тобто, буде затоплювати й скотомогильники, яких, на його думку, кілька сотень лише в Башкирії.
«Раніше за кожного великого села був тваринницький комплекс. Скотину, заражену ящуром та іншими небезпечними захворюваннями, як правило, ховали тут же, у найближчому лісі. Не було жодного контролю. Але ці небезпечні штами нікуди не поділися, вони лежать там у землі і чекають свого часу. У зв'язку з чим є великий ризик біологічного забруднення, виникнення навіть епідемії», – попереджає спеціаліст.фото: Telegram / Новости Оренбурга
Окрім незаконних захоронень тварин, небезпеку становлять й об'єкти несанкціонованих звалищ промислових відходів. Їх, за словами Веселова, майже не ліквідують за правилами, а просто закопують. Тож такі відходи теж може затопити водою.
«Вживання води, забрудненої біологічними відходами, тобто, яка надходить зі скотомогильників, загрожує не лише хворобами, а й смертю. Якщо зачепити сибірку, то мало не здасться, це вже надзвичайна ситуація. Я припускаю, що є незареєстровані могильники сибірки, що залишилися з колишніх часів», – турбується російський експерт.
Також еколог наголосив на проблемі російських сіл: у багатьох відсутнє централізоване водопостачання, тому люди вживають води з колодязів. Якщо поруч з такими селами знаходяться кладовища, річки, то вода може пройти через поховання, старі закопані сільські звалища і надійде у ґрунтові води. Потім вона потрапляє у свердловини та колодязі.
Олександр Веселов попередив росіян, що стан води та ґрунту стає все гіршим, а негативний вплив на здоров'я людей продовжується. Тож небезпека від майбутніх паводків лише посилюватиметься.
У Львові лікарі врятували 101-річну пацієнтку з ішемічним інсультом. Їй провели тромболітичну терапію, спрямовану на розчинення тромбів усередині кровоносних судин. Наразі жінку вже виписали додому, повідомили в Університетській лікарні ЛНМУ імені Дани...
Міністерство оборони України представило новий бойовий контракт для військовослужбовців дефіцитних спеціальностей, які відіграють ключову роль у сучасній війні, передають Патріоти України. . Йдеться насамперед про пілотів безпілотних літальних апараті...