Нові правила мобілізації в Україні: Чи випускатимуть за кордон чоловіків-студентів

Наразі в Україні триває робота над підготовкою до другого читання проєкту закону про мобілізацію. А в оновленому законопроєкті № 10449, який був внесений до Ради урядом, відстрочка не передбачена для аспірантів-контрактників, які здобувають освіту коштом фізичних та юридичних осіб, передають Патріоти України.

Тим часом міністр освіти Оксен Лісовий повідомляє, що у Кабміні знайшли можливість для студентів-чоловіків брати участь у програмах із навчання чи стажування за кордоном.

«Уряд ухвалив рішення, яке дозволить хлопцям також ставати учасниками цих програм — строком на один семестр. Йдеться лише про студентів віком від 18 до 22 років, які вчаться на бакалавраті за денною формою (або ж на магістратурі медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування)», — зазначив він.

Для перетину кордону з метою навчання на програмах академічної мобільності необхідно мати е-квиток студента, направлення від закладу освіти, засвідчену копію договору з іноземним університетом про прийняття на програму академічної мобільності, військово-довідковий документ від ТЦК. Жодних особливих дозволів МОН не видаватиме.

Затримано військових, які розстріляли поліцейських на Вінниччині (фото)

субота, 20 квітень 2024, 13:14

Військових, яких розшукували за розстріл поліцейських на Віниччині, затримано. Про це повідомили українські ЗМІ, передають Патріоти України. За попередніми даними, вони здалися самі. Раніше стало відомо, що Вінницька спеціалізована прокуратура у сфері ...

Завдяки протестам українців: У Нью-Йорку скасували участь артистів балету з Росії у гала-концерті (фото)

субота, 20 квітень 2024, 12:44

У Нью-Йорку скасували участь артистів балету російського Маріїнського театру у гала-концерті, присвяченому 25-й річниці престижного балетного конкурсу Молодіжний гран-прі Америки, який мав відбутися 18 та 19 квітня. Про це повідомила посол України у СШ...