Новозеландці відібрали у росіян честь відкриття Антарктиди

Вчені з Нової Зеландії заявили про те, що корінний народ острова маорі прибув в Антарктиду набагато раніше, ніж європейці. Дослідження науковців базується на фольклорі, літературі та наскельних малюнках. Про повідомляє Science alert, передають Патріоти України.

Перше документально підтверджене відкриття Антарктиди датується 1820 роком і належить російській експедиції. У 1821 році на материк висадилися американці. Але як стверджують новозеландські вчені, маорі набагато раніше почали дослідження Антарктиди.

Провідний автор дослідження Прісцилла Вегі разом з колегами опрацювала оповіді маорі та наскельні малюнки, залишені їхніми предками. "Ми знайшли оповіді полінезійців про подорожі між островами, зокрема подорожі у води Антарктики мореплавця Уй-те-Ранґіори та його команди. Ймовірно, у VII столітті", - говорить науковець.

Вега додає, що всі зібрані свідчення подорожей маорі до Антарктиди є досить переконливими. На це вказують їх обізнаність в мореплавстві та астрономії. "У деяких оповіданнях Уай-те-Рангіора і його команда пливли далеко на південь. Ймовірно, вони були першими людьми, які побачили води Антарктиди, а може і сам материк. Подорож і повернення Уай-те-Рангіори є частиною історії маорі, яка з'являється на дерев'яних табличках", - каже дослідниця.

Подорож Хуай Те Рангіора була не останнім дослідженням Антарктиди, яке здійснили маорі. Так, Те Ату став першим маорі, який відвідав узбережжя Антарктиди в 1840 році в складі американської дослідницької експедиції.

Маорі також були частиною "героїчної епохи освоєння Антарктики" в ХІХ-ХХ століттях, допомагаючи європейцям під час подорожей в Антарктиду. Зараз вони беруть участь в новозеландській антарктичній експедиції.

Місцями очікується сніг: Синоптики попередили про зміни в погоді 27 січня

п’ятниця, 27 січень 2023, 7:24

У п'ятницю, 27 січня, в Україні очікується хмарна погода з проясненнями. Опадів синоптики не прогнозують. Лише у Карпатах та на Одещині можливий невеликий сніг. Про це повідомляє Український гідрометеоцентр. У Карпатах, Кіровоградській, Сумській Полтав...

Акт про відмову має бути складено у присутності мінімум двох свідків: Адвокатка пояснила, чи мають право вручати повістки на вулиці

п’ятниця, 27 січень 2023, 6:42

В Україні діє воєнний стан та загальна мобілізація, то ж чоловіки від 18 до 60 років можуть бути мобілізовані. Закон не передбачає обов’язковості місця вручення повістки, тому її вручити можуть будь-де. Яким має бути алгоритм дій під час вручення повіс...