Бронзова призерка Олімпійських ігор-2020 у Токіо Ксенія Сидоренко працює асистентом головного тренера збірної Австралії з синхронного плавання. Українка є багаторазовою чемпіонкою та призеркою чемпіонатів Європи. Також у її активі срібло та бронза чемпіонату світу-2017 у Будапешті. На Іграх у Токіо, які стали для неї четвертими у кар'єрі, Ксенія завоювала омріяну олімпійську медаль. У розмові з журналістом Андрієм Павлечком синхроністка розповіла про роботу в Австралії, розклад свого дня та захоплення фридайвінгом, передають Патріоти України.
— Ви зараз в Австралії. Розкажіть, ви відпочиваєте чи працюєте?
Я тут по роботі. Я почала працювати в жіночій збірній Австралії з синхронного плавання як асистент головного тренера. Підписала контракт на пів року.
— А є можливість продовжити роботу до Олімпійських ігор-2028?
Так, вони, звісно, дуже хочуть продовжити співпрацю до Лос-Анджелеса, але це надто далеко. Вся моя сім'я, друзі, батьки — у Європі. Мама в Україні. Тому для мене це складне рішення. До Лос-Анджелеса я не витримаю — занадто далеко.
— Ви переїхали в Австралію чи приїжджаєте час від часу?
Ні, переїхала до кінця липня. Незабаром у нас чемпіонат світу в Сінгапурі.
— Як вам Австралія?
Дуже гарна країна. Я тут не дуже довго, ще не до кінця адаптувалася через зміну часових поясів. Багато роботи. Океан, тепло — зараз тут літо.
— Розкажіть про вашу основну функцію як асистента головного тренера.
У мене ті ж функції, що й у головного тренера, проте він ухвалює ключові рішення і складає план тренувань. Ми починаємо день із тренувань у залі, потім — вісім годин у басейні. Так само я працювала і в Україні, і в інших країнах. Веду тренування в залі, а у воді ми працюємо разом, координуємо процес із головним тренером.
— Як виглядає ваш день?
Поки що не повністю адаптувалася до часової різниці. Прокидаюся о шостій ранку, до цього було навіть о 3:30. Виходжу на прогулянку. О сьомій ранку починається тренування, яке триває до 14:00 з невеликою перервою на 15−20 хвилин. Після обіду у мене вільний час: переглядаю відео з тренувань, аналізую, як покращити роботу, складаю план на наступний день. За ці кілька днів вже встигла багато спостерігати.
— Чим Австралія відрізняється від Європи?
Тут усе здається більш розслабленим. Океан додає особливої атмосфери. Виходжу гуляти о шостій ранку, а люди вже повертаються з пробіжок, сидять у кав’ярнях, п’ють каву після тренування. Спорт тут — це масове захоплення, всі активно займаються для здоров’я. Мене це здивувало. О 5:30 люди вже завершують пробіжки — такого я ще ніде не бачила.
— Раніше ви займалися фридайвінгом (підводне плавання з затримкою дихання). Продовжуєте?
Так, займаюся, але вже більше для себе. Після професійного спорту хочеться насолоджуватися процесом. У спорті не завжди отримуєш задоволення, іноді доводиться переступати через себе. Тепер я хочу іншого підходу — без тиску. Фридайвінг мені дуже подобається. Це теж вода, є схожість із синхронним плаванням — затримка дихання, контроль тіла. Але тут більше розслаблення, спокій. Він допомагає розвантажити голову.
— На скільки часу найбільше затримували дихання?
Найбільше під водою я не дихала шість хвилин 30 секунд.
Скандальний російський тенісист Данііл Медведєв прокоментував поведінку глядачів на трибунах під час матчу 1/8 фіналу турніру в Римі проти Лоренцо Музетті, який завершився поразкою росіянина, передають Патріоти України. «Навіть коли виходив на корт, ві...
В Україні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки можуть накладати штрафи на військовозобов'язаних громадян, які порушують правила мобілізації. Розповсюджені ситуації, коли ТЦК та СП вимагає оплатити штраф, але видає для цього лише ...