"Обіди за рахунок роботодавця та низький рівень корупції": Українка назвала плюси і мінуси роботи в Данії

Киянка Майя Заховайко шість років тому переїхала до Копенгагену. Жінка веде блог, у якому розповідає про особливості життя в країні, роботу та цікаві нюанси. Каже, що окрім плюсів життя в країні, там є чимало мінусів. Майя каже, що бути мігрантом у Данії складніше, ніж у сусідній Щвеції чи Німеччині, передають Патріоти України.

"Законодавство для іноземців (не з ЄС) в Данії настільки жорстке, що можна прожити 20 років і не отримати постійний вид на проживання, не кажучи вже про паспорт. Потрібно здавати мовний екзамен, для громадянства - тест на знання культури. Для резидентсва потрібно працювати мінімум 3,5 роки на повний контракт - 37 годин на тиждень. Часткова зайнятість, фріланс, навчання, волонтерство не рахується. Тільки податки, тільки хардкор", - каже Майя.

В Данії одні з найвищих податків в Європі, але й мінімальна з/п - теж порівняно нічогенька 110 данських крон - приблизно 14 євро. Середня з/п в місяць у Копенагені становить близько 21280 крон (після податків). Це 2860 євро.

"Особисто знаю двох наших програмістів, які повернулися додому, бо заробляють в Києві чи Львові значно більше, якщо порівняти податки, аренду за житло та ціни на продукти", - каже Майя. Низький рівень корупції. Це означає, що вам не будуть платити в конверті, а роботодавець не "кине", навіть, якщо ви пропрацювали місяць.

"37-годинний робочий тиждень. В Данії збалансований принцип: робота - дім. Після 16:00 в офісах вже майже нікого нема. А-каса. Спочатку платиш мінімум півроку в "касу", а в разі звільнення матимеш виплати до двох років. Раніше було цілих 7 років. Багато фірм пропонують обіди. Ціна для робітників відносно невисока. Пласка система. Це коли немає совкового "я начальник, ти - дурень", "дідівщини" і ієрархії. Всі можуть внести пропозиції чи критику", - додає українка.

У Данії немає "сірого працевлаштування". Тільки легальна робота. "Важко отримати роботу без данської мови. Так, парадокс, всі говорять англійською, але якщо ви не запрошений інженер чи знов таки айтішник, конкуренцію з місцевими ви, вірогідно, програєте. Ну хіба що хтось замовить слово. Бажано - данською. Є навіть така приказка: данці довіряють данцям", - додає Майя.

Ціна на фрукти в Україні різко злетять! Ось що здорожчає найбільше

понеділок, 19 травень 2025, 23:30

Ціна на фрукти в Україні підвищиться мінімум на 30 відсотків через несприятливі погодні умови. Недавні заморозки призвели до втрат врожаю кісточкової групи плодових дерев, таких як абрикоси та персики. Про це повідомив заступник голови Всеукраїнської а...

Неприємно нагадує про відомий російський бренд: Влада Камʼянця-Подільського втрапила у скандал через новий логотип міста (фото)

понеділок, 19 травень 2025, 22:40

Влада Кам’янця-Подільського представила нову айдентику. Однак, новий логотип міста здався жителям дуже схожий на логотип російського сервісу «Кинопоиск». Про це йдеться у дописі міської ради та дописі «Вдало Інфо Кам’янець-Подільський», передають Патрі...