Обіцяних грошей немає: Розгорається гучний скандал через тести на коронавірус, вироблені в Україні

У березні президент Володимир Зеленський доручив МОЗ профінансувати державний інститут. Але міністерство замість цього замовило тести у приватної фірми.

В Інституті молекулярної біології Національної академії наук України ще в січні зайнялися розробкою перших в країні ПЛР-тестів на Covid-19 і за кілька тижнів створили тести, однак держава не закуповує ці системи, повідомляють Патріоти України.

З проханням про розробку тестів в інститут раніше звернулися Рада нацбезпеки і оборони, а також Міністерство охорони здоров'я. "Попросити - попросили, але тести досі не замовили. Ось вже три місяці директор інституту оббиває пороги влади, щоб отримати держзамовлення на тести", - йдеться в матеріалі.

"Прикро. Без грошей ми не можемо починати роботу. Нам потрібні якісь стартові капітали (для початку масового виробництва тестів)", - сказав директор Інституту молекулярної біології Михайло Тукало.

Грошей в інституті не вистачає навіть на зарплати, через що частина співробітників була змушена піти в неоплачувану відпустку. У березні президент Володимир Зеленський доручив МОЗ профінансувати державний інститут. Але міністерство замість цього замовило тести у приватної фірми.

В Інституті молекулярної біології ще на початку карантину виготовили тисячу тестів за власні кошти і відправили в регіони. Однак на цьому гроші інституту закінчилися. За словами Михайла Тукала, при наявності фінансування інститут через кілька днів буде готовий виробляти 10-20 тисяч тестів на тиждень (1-2 тисячі тестів на день). За підрахунками експертів Київської школи економіки, карантин вже обійшовся Україні в 53,5 млрд гривень.

"У центрі Києва маму вдарив по голові націоналіст": Гордон показав відео з Лолітою, де вона ображає українців

вівторок, 16 серпень 2022, 12:53

Український журналіст Дмитро Гордон показав відео з російською співачкою родом з Мукачева Лолітою, яка називає українців "бандерівцями". На відео Лоліта розповідає про те, що Росія їй дала те, чого не змогла дати Україна, передають Патріоти України. "С...

"Працював" в обмін на "посаду" у разі захоплення міста: СБУ затримала російського агента, який коригував удари по Запоріжжю

вівторок, 16 серпень 2022, 12:28

Служба безпеки України затримала російського агента, який коригував ракетні удари по Запоріжжю. В обмін на це окупанти обіцяли йому «керівну посаду» у разі захоплення міста, інформують Патріоти України. Як повідомили у пресслужбі відомства в Telegram, ...