Обіцяних грошей немає: Розгорається гучний скандал через тести на коронавірус, вироблені в Україні

У березні президент Володимир Зеленський доручив МОЗ профінансувати державний інститут. Але міністерство замість цього замовило тести у приватної фірми.

В Інституті молекулярної біології Національної академії наук України ще в січні зайнялися розробкою перших в країні ПЛР-тестів на Covid-19 і за кілька тижнів створили тести, однак держава не закуповує ці системи, повідомляють Патріоти України.

З проханням про розробку тестів в інститут раніше звернулися Рада нацбезпеки і оборони, а також Міністерство охорони здоров'я. "Попросити - попросили, але тести досі не замовили. Ось вже три місяці директор інституту оббиває пороги влади, щоб отримати держзамовлення на тести", - йдеться в матеріалі.

"Прикро. Без грошей ми не можемо починати роботу. Нам потрібні якісь стартові капітали (для початку масового виробництва тестів)", - сказав директор Інституту молекулярної біології Михайло Тукало.

Грошей в інституті не вистачає навіть на зарплати, через що частина співробітників була змушена піти в неоплачувану відпустку. У березні президент Володимир Зеленський доручив МОЗ профінансувати державний інститут. Але міністерство замість цього замовило тести у приватної фірми.

В Інституті молекулярної біології ще на початку карантину виготовили тисячу тестів за власні кошти і відправили в регіони. Однак на цьому гроші інституту закінчилися. За словами Михайла Тукала, при наявності фінансування інститут через кілька днів буде готовий виробляти 10-20 тисяч тестів на тиждень (1-2 тисячі тестів на день). За підрахунками експертів Київської школи економіки, карантин вже обійшовся Україні в 53,5 млрд гривень.

Хіти тижня. Статистика, котру не дадуть ні Степанов, ні Ляшко, ні Банкова: Колишній санлікар України назвав реальну кількість вже перехворілих на COVID-19

середа, 2 грудень 2020, 3:00

Смерті від ковіду МОЗ взагалі не діагностує, і через халатність, і щоб не лякати населення. Близько 10 млн. осіб, вже перехворіла коронавірусом за увесь час епідемії в Україні. Про це заявив колишній санітарний лікар України Святослав Протас, зазначают...

Хіти тижня. Вчені виявили новий коронавірус в Азії, який проливає світло на появу COVID-19

середа, 2 грудень 2020, 2:00

Вчені з Інституту Пастера в Камбоджі знайшли новий вірус, який тісно пов'язаний SARS-CoV-2, що виявили у Китаї. Про це повідомляє The Mirror, передають Патріоти України. Вірус був виявлений у двох підковоподібних кажанів. Дослідники вважають, що це оди...