Обіцяних грошей немає: Розгорається гучний скандал через тести на коронавірус, вироблені в Україні

У березні президент Володимир Зеленський доручив МОЗ профінансувати державний інститут. Але міністерство замість цього замовило тести у приватної фірми.

В Інституті молекулярної біології Національної академії наук України ще в січні зайнялися розробкою перших в країні ПЛР-тестів на Covid-19 і за кілька тижнів створили тести, однак держава не закуповує ці системи, повідомляють Патріоти України.

З проханням про розробку тестів в інститут раніше звернулися Рада нацбезпеки і оборони, а також Міністерство охорони здоров'я. "Попросити - попросили, але тести досі не замовили. Ось вже три місяці директор інституту оббиває пороги влади, щоб отримати держзамовлення на тести", - йдеться в матеріалі.

"Прикро. Без грошей ми не можемо починати роботу. Нам потрібні якісь стартові капітали (для початку масового виробництва тестів)", - сказав директор Інституту молекулярної біології Михайло Тукало.

Грошей в інституті не вистачає навіть на зарплати, через що частина співробітників була змушена піти в неоплачувану відпустку. У березні президент Володимир Зеленський доручив МОЗ профінансувати державний інститут. Але міністерство замість цього замовило тести у приватної фірми.

В Інституті молекулярної біології ще на початку карантину виготовили тисячу тестів за власні кошти і відправили в регіони. Однак на цьому гроші інституту закінчилися. За словами Михайла Тукала, при наявності фінансування інститут через кілька днів буде готовий виробляти 10-20 тисяч тестів на тиждень (1-2 тисячі тестів на день). За підрахунками експертів Київської школи економіки, карантин вже обійшовся Україні в 53,5 млрд гривень.

Вовча зрада не пройшла: Проспект Бандери не буде Московським. Апеляційний суд скасував рішення першої інстанції

п’ятниця, 23 квітень 2021, 10:56

Шостий апеляційний адміністративний суд визнав законним перейменування Московського проспекту на проспект Степана Бандери та чотирьох інших вулиць Києва. Апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції про незаконність перейменування. Про це у ч...

Справжні дива, за ваші гроші: "Дивовижне зцілення" жебрачки у Франківську показали на відео - обдурювала людей ледь не щодня

п’ятниця, 23 квітень 2021, 10:23

В Івано-Франківську жінка займалася жебрацтвом на вулиці, розповідаючи перехожим про нібито свою інвалідність, і що не може ходити. Однак після бесіди з правоохоронцями шахрайка раптом в один момент "зцілилася" і поспішила геть. Про це 22 квітня переда...