Обіцяних грошей немає: Розгорається гучний скандал через тести на коронавірус, вироблені в Україні

У березні президент Володимир Зеленський доручив МОЗ профінансувати державний інститут. Але міністерство замість цього замовило тести у приватної фірми.

В Інституті молекулярної біології Національної академії наук України ще в січні зайнялися розробкою перших в країні ПЛР-тестів на Covid-19 і за кілька тижнів створили тести, однак держава не закуповує ці системи, повідомляють Патріоти України.

З проханням про розробку тестів в інститут раніше звернулися Рада нацбезпеки і оборони, а також Міністерство охорони здоров'я. "Попросити - попросили, але тести досі не замовили. Ось вже три місяці директор інституту оббиває пороги влади, щоб отримати держзамовлення на тести", - йдеться в матеріалі.

"Прикро. Без грошей ми не можемо починати роботу. Нам потрібні якісь стартові капітали (для початку масового виробництва тестів)", - сказав директор Інституту молекулярної біології Михайло Тукало.

Грошей в інституті не вистачає навіть на зарплати, через що частина співробітників була змушена піти в неоплачувану відпустку. У березні президент Володимир Зеленський доручив МОЗ профінансувати державний інститут. Але міністерство замість цього замовило тести у приватної фірми.

В Інституті молекулярної біології ще на початку карантину виготовили тисячу тестів за власні кошти і відправили в регіони. Однак на цьому гроші інституту закінчилися. За словами Михайла Тукала, при наявності фінансування інститут через кілька днів буде готовий виробляти 10-20 тисяч тестів на тиждень (1-2 тисячі тестів на день). За підрахунками експертів Київської школи економіки, карантин вже обійшовся Україні в 53,5 млрд гривень.

Кожне наступне життя - більш радісне, ніж попереднє: Що розповідала Ванга про потойбічний світ та душі після смерті

неділя, 17 жовтень 2021, 0:32

Відома провісниця Ванга завжди мала свою думку про життя після смерті, реінкарнацію душі і потойбічний світ. Ясновидиця Ванга говорила про те, що після кремації душі людини потрібно більше часу для відновлення, ніж при звичайному похованні. Більш того,...

З архіву ПУ. Оце так "компромат": Крутой розповів, як Собчак ледь не довела 78-річного Лещенка до суїциду (відео)

субота, 16 жовтень 2021, 23:55

Російський композитор Ігор Крутой розповів, як Ксенія Собчак ледь не довела 78-річного співака Льва Лещенка до самогубства. Журналістка в березні 2020 року зчинила скандал, що артист на дні народження сестри музиканта Алли нібито заразив гостей коронав...