Обмін старих лампочок на LED: Укрпошта видає українцям дешеві аналоги Philips

В Україні повним ходом йде програма обміну енергоємних лампочок розжарювання на LED-лампи. Вже третій тиждень українці приходять на Укрпошту зі старими лампочками, щоб отримати замість них нові, передають Патріоти України.

Однак на цьому фоні виникає чимало скандалів. Наприклад, мешканцям Тернополя замість обіцяних лам фірми Philips видають більш дешевий китайський аналог Osram.

Місцеві жителі обурені та залишають свої скарги на сторінках у Facebook. Виходить, що людей обманюють, адже видані ним лампи гірші за рівень енергозбереження, ніж обіцяні європейською програмою.

"Народ обурюється, що лампочки мають бути Філіпс, а дають о-Срам! Невже, наші листоноші такі заповзятливі?", - пише мешканець Тернополя Святослав Журовський.

Відмінності лампочок цих двох фірм полягають у ціні та рівні енергозбереження. LED-лампа від Osram коштує в середньому 60 гривень, а від Philips – 72 гривні. Крім того, більш дорога лампочка потужніша на 4 Вт і має вищий еквівалент лампи розжарювання.

Користувачі Facebook з інших міст також зазначають, що їм видають не лампи, які мають. Є припущення, що Укрпошта забирає нові LED-лампи собі, оскільки багато заявок у "Дії" анулюються, і люди лампочки не отримують. А ще громадяни скаржаться на великі черги на Укрпошті на обмін, тому що, наприклад, пенсіонери через "Дію" не реєструються і стоять у "живій" черзі, але разом з ними стоять і ті, хто зареєструвався.

В Укрпошті скарги на якість лампочок наразі не коментують. За останньою інформацією, вже було обмінено мільйон отриманих LED-ламп. Найактивніше обмінюють лампи у Києві, Дніпрі та Харкові. Громадяни мають ще місяць, щоб зібрати вдома старі лампочки та обміняти їх на енергоефективні. Нагадаємо, одна людина може обміняти 5 лампочок

Поліція перекопала українці господарство, шукаючи скарби, котрі селянка сховала під час повітряної тривоги і забулась де саме

середа, 27 вересень 2023, 3:25

У Тернопільській області поліція перекопала жінці господарство, оскільки та забула, де в перші дні війни закопала ювелірні вироби, і звинувачувала свого сусіда у крадіжці. Про це повідомили в поліції Тернопільської області. До правоохоронців звернулася...

Розважалися на Алеї Слави загиблим героям: На Одещині порушили справу проти компанії підлітків

вівторок, 26 вересень 2023, 22:54

У селищі Іванівка Одеської області підлітки, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, розважалися на Алеї Слави загиблим героям. Правоохоронці порушили справу, адмінматеріали вже передали до суду. Про це повідомляє Головне управління Національної по...