Одяг там виготовляли ще 120 тисяч років тому: У Марокко знайшли стародавнє "ательє" (фото)

На заході Марокко в печері контрабандистів археологи знайшли найдавніше "ательє" часів кроманьйонців, що свідчить про зародження тоді складної культури і виробництва, а також використання і виготовлення одягу. Про це йдеться в дослідженні, яке опублікували на iScience, передають Патріоти України.

Науковці також знайшли найранніше задокументоване використання зубів морського ссавця - кашалота, і це єдиний підтверджений морський ссавець, що залишився від плейстоцену в Північній Африці. Експерти припускають, що цей інструмент використовувався як відбірник для додання форми древнім кам'яним знаряддям.

Крім зуба кашалота, археологи знайшли 62 інструменти з кісток для виготовлення одягу, якими полірували для гладкості, зіскоблювали кісткові заготовки кам'яним інструментом для створення форми або били по кістці камінням.

Також були знайдені кістки з порізами, характерними при знятті шкури для отримання хутра. Фахівці з'ясували, що хутро добували стародавні люди з піщаних лисиць, шакалів і лісових кішок.

Подібне розвинене виробництво для створення і облачення в одяг є успіхом в культурній та когнітивній еволюції. Однак, ця сфера розвитку людини погано вивчена, тому що хутра і тканини не зберігаються до наших днів.

Смертельна ДТП у Харкові: Мажор зізнався, що був за кермом Infiniti, але вигадав нове "виправдання"

четвер, 28 жовтень 2021, 23:52

16-річний підозрюваний у смертельній ДТП в Харкові Микола Х. зізнався, що був за кермом автомобіля Infiniti. Про це він заявив, відповідаючи на запитання журналістів, передають Патріоти України. "Прошу вибачення (у родичів загиблого — Ред). І те, що ка...

У Польщі на кордоні з Білоруссю пролунав вибух

четвер, 28 жовтень 2021, 23:45

У Польщі на прикордонному переході з Білоруссю у Кузниці Білостоцькій у будівлі автоінспекції стався вибух під час перевірки вантажівки. В результаті постраждала одна людина. Про це повідомляє RMF, передають Патріоти України. Митники розкрили місце, де...