Одяг там виготовляли ще 120 тисяч років тому: У Марокко знайшли стародавнє "ательє" (фото)

На заході Марокко в печері контрабандистів археологи знайшли найдавніше "ательє" часів кроманьйонців, що свідчить про зародження тоді складної культури і виробництва, а також використання і виготовлення одягу. Про це йдеться в дослідженні, яке опублікували на iScience, передають Патріоти України.

Науковці також знайшли найранніше задокументоване використання зубів морського ссавця - кашалота, і це єдиний підтверджений морський ссавець, що залишився від плейстоцену в Північній Африці. Експерти припускають, що цей інструмент використовувався як відбірник для додання форми древнім кам'яним знаряддям.

Крім зуба кашалота, археологи знайшли 62 інструменти з кісток для виготовлення одягу, якими полірували для гладкості, зіскоблювали кісткові заготовки кам'яним інструментом для створення форми або били по кістці камінням.

Також були знайдені кістки з порізами, характерними при знятті шкури для отримання хутра. Фахівці з'ясували, що хутро добували стародавні люди з піщаних лисиць, шакалів і лісових кішок.

Подібне розвинене виробництво для створення і облачення в одяг є успіхом в культурній та когнітивній еволюції. Однак, ця сфера розвитку людини погано вивчена, тому що хутра і тканини не зберігаються до наших днів.

"А что случілась?!": Близько 80% росіян раптом відмовилися від заброньованого відпочинку в окупованому Криму. ГУР роз'яснило ситуацію

п’ятниця, 19 липень 2024, 12:00

Безпекова ситуація на території тимчасово окупованого Криму призвела до масового скасування турів російських громадян для незаконного відпочинку на курортах півострова. Про це повідомляє Головне управління розвідки, передають Патріоти України. . "Від ...

Роботи більше, ніж охочих працювати: ТОП-12 сфер, де критично не вистачає співробітників

п’ятниця, 19 липень 2024, 11:30

В Україні виник аномальний дефіцит кадрів. При цьому у 12 сферах вакансій більше, ніж розміщених резюме. Серед таких сфер готельно-ресторанний бізнес, туризм; логістика, склад, нерухомість, охорона, безпека тощо, передають Патріоти України. Про це йдет...