Одна з країн Європи хоче радикально змінити правила для українських біженців: Чого чекати

У Норвегії пропонують продовжити колективний захист для українців із 3 до 5 років, що дасть уряду та парламенту Норвегії більше часу та можливостей для вирішення ситуації із українськими біженцями. Також розглядається можливість видачі звичайних дозволів на проживання, передають Патріоти України.

Про це повідомили на сайті уряду Норвегії. "Ситуація в Україні залишається непередбачуваною, і можливість продовжити дозвіл на два додаткові роки дозволить нам обирати обґрунтовані рішення у зручний для нас час", – каже міністерка Міністертва юстиції та надзвичайних ситуацій Емілія Енгер Мель.

Дозволи за схемою тимчасового колективного захисту видавалися раніше на один рік, але зараз можуть бути продовжені до трьох років. У березні 2025 року для перших українців, що прибули до Норвегії, вони дійдуть максимального терміну за чинним законодавством.

При ухваленні майбутніх рішень будуть враховані процеси в інших європейських країнах. Навіть якщо термін тимчасового колективного захисту буде збільшено, уряд може розглянути відміну цієї схеми та перехід до звичайних дозволів до завершення п’ятирічного періоду.

Хто може отримати тимчасовий захист у Норвегії

Тимчасовий колективний захист можуть отримати всі громадяни України та їхні сім'ї, які були переміщені через війну. Ви не можете отримати колективний захист, якщо:

  • не проживали в Україні до 24 лютого 2022 року;
  • проживали в Норвегії чи іншій країні до 24 лютого 2022 року;
  • маєте посвідку на проживання в Норвегії;
  • не є громадянином України, але маєте посвідку на проживання в Україні.

Виплати для біженців у Норвегії

Українці, які не можуть забезпечити себе самостійно, отримують фінансову допомогу в Норвегії. Вони мають право на щомісячні виплати.

Під час інтеграційної програми перші шість місяців виплата становить приблизно 1 800 євро (76 097 грн) на дорослу особу. З часом цю суму коригують, зменшуючи її до приблизно 650 євро (27 479 грн) на дорослого та від 250 (10 569 грн) до 350 євро (14 796 грн) на кожну дитину.

Масові відключення світла вплинуть на платіжки українців уже в липні: Ось чого чекати

вівторок, 16 липень 2024, 17:47

Попри підвищення тарифів на електроенергію в липні, суми в платіжках можуть залишитися на рівні до підвищення через відключення світла. Споживачі залишаються без електрики в середньому 12 годин на добу, що зменшує обсяги споживання. Таким чином, вимуше...

Сюрприз з того світу: Оновити дані у ТЦК завітав ... померлий чоловік (відео)

вівторок, 16 липень 2024, 17:43

Авторизувавшись у "Резерв+" українець дізнався, що офіційно давно мертвий... В Україні прийшов оновити дані у ТЦК чоловік, якого виключили з обліку як померлого. Деталями 16 липня поділились в ефірі "Київ24", зазначають Патріоти України. Під столичним ...