Одна з найбільш отруйних тварин на планеті! В Австралії від опіку кубомедузи помер підліток

В австралійському штаті Квінсленд 17-річний юнак помер від опіку кубомедузи, і за 15 років це перша зареєстрована смерть такого роду на материку, передають Патріоти України.

Підліток помер через тиждень після інциденту під час купання на пляжі невеликого містечка Бамага. Він перебував у відділенні інтенсивної терапії лікарні Таунсвілла, але лікарям не вдалося йому допомогти.

Кубомедуз часто називають "морськими осами" і "найбільш отруйними істотами у світі", оскільки кілька видів цього класу своїми жалкими клітинами можуть завдати людині смертельних опіків.

Як тільки щупальце цієї істоти прилипає до шкіри, воно виділяє нематоцисти з отрутою, викликаючи печіння і сильний біль. Нейротоксична отрута кубомедузи викликає в організмі витік калію, який за 2-5 хвилин може привести до серцево-судинного колапсу. Найчастіше жертвами кубомедуз стають діти, що пов'язано з їхньою меншою масою тіла.

"Яд кубомедузи "блокує серце" у стиснутому стані. Коли це відбувається, справи йдуть дуже погано, дуже швидко і безповоротно. Тому що ви не можете розблокувати стиснуте серце. Ви не можете розтиснути м'яз, - говорить біолог і експерт з медуз доктор Ліза-Енн Гершвін. - Ви не можете провести серцево-легеневу реанімацію, бо у крові немає проходу, а дефібрилятор не працює". Смерть 17-річного юнака від кубомедузи - 79-та з тих пір, як Австралія почала вести облік у кінці 1800-х років.

Гершвін говорить, що загибель підлітка можна було б запобігти за допомогою зусиль уряду і кращої освіти населення. "Є освітні програми, є сітки від медуз, є захисний одяг. Все це ми використовуємо у більш густонаселених районах Квінсленда, в Кернсі, Таунсвилле і Маккей. Але віддалені спільноти цим не володіють", - говорить вона.

Носіння колготок з лайкри, костюмів для дайвінгу або гідрокостюмів - ефективний захист від опіків кубомедузи. Також уздовж пляжів в Австралії натягують спеціальні сітки, які не пропускають жалких тварин до людей.

З архіву ПУ. Вчені назвали передвісник швидкої смерті при коронавірусі

субота, 17 квітень 2021, 16:00

Дослідники з Університету Верони і університетської клініки Падуї заявили, що низька кількість тромбоцитів може бути передвісником швидкої смерті при коронавірусі - вона пов'язана з підвищеним ризиком тяжкого перебігу захворювання. Про це повідомляють ...

"Народ України готується дати відсіч Росії, тири забиті резервістами, а от із Радою проблеми", - волонтер Притула

субота, 17 квітень 2021, 15:30

Росію в разі нового вторгнення очікує жорсткий прийом. Народ і армія України готові дати відсіч. Про це в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" заявив провідний, громадський діяч і волонтер Сергій Притула. Уривок оприлюднений на відеохостингу Y...