Один з кращих пляжів Одеси пропустить сезон через наслідки екологічної катастрофи

Допустимі екологічні показники в районі пляжу «Дельфін» перевищені, за попередніми оцінками, в 15 разів.

У четвер, 21 травня, з потерпілого крах в Одеській затоці танкера Delfi в черговий раз витекло дизпаливо. Про це повідомив мер Одеси Геннадій Труханов на брифінгу, що пройшов прямо на пляжі «Дельфін», неподалік від лежачого на боці судна, інформують Патріоти України.

Витік мазуту з Delfi зафіксували фахівці муніципальної екологічної лабораторії та представники обласної екологічної інспекції. «Працівниками Державтоінспекції зафіксовано перевищення гранично-допустимих концентрацій шкідливих речовин, зокрема, вуглеводнів. Проби передані в лабораторію для остаточних висновків і оцінки, в тому числі і заподіяної шкоди», - сказав голова постійної депутатської комісії міськради з питань житлово-комунального господарства, екології та надзвичайних ситуацій Олександр Іваницький.

Він також висловив жаль з приводу того, що в силу законодавчих норм зараз неможливо «взяти і прибрати цей танкер з пляжу». «На жаль, на думку капітана Одеського морського торгового порту, відповідно до міжнародного морського законодавства, він не має права протягом року самостійно, без згоди судновласника, демонтувати цей об'єкт. Ми добиваємося рішення суду, яке б скоротило ці терміни, і тоді обласна екоінспекція звернеться до суду з позовом до Адміністрації морських портів України через бездіяльність. У такому випадку цей об'єкт демонтують за державні рахунок, а потім стягнуть кошти з судновласника», - пояснив Іваницький.
За словами в. о. начальника Державної екологічної інспекції в Одеській області Артема Заярного, допустимі екологічні показники в районі пляжу «Дельфін» перевищені, за попередніми оцінками, в 15 разів.

Мер Труханів заявив, що керівництво міста неодноразово зверталося в різні інстанції, включаючи Кабмін, з наполегливим проханням прибрати аварійне судно з узбережжя. «Ніхто не хоче брати на себе відповідальність ... - сказав мер. - Сезон вже почався, а центральна влада нічого не робить, щоб прибрати від берега танкер». За його словами, місцеві фахівці виставили додаткові бонові загородження, і пляж «Дельфін», швидше за все, буде закритий.

Джерело: Факты

Хіти тижня. "Ну, с*ка. Не надо ничего придумывать - берите и копируйте у тех, кто умнее вас. Но нет, приятнее продавать украинских заробитчан на экспорт", - Давиденко про "промах" влади

четвер, 4 червень 2020, 4:00

"Они пустые и тупые, как барабан. Карантин послабляют. 12-го послабили. 25-го послабили. 01-го ещё послабят. Уже и поезда запускают, и в садики пускают, и пляжи открывают. Но. Они продлили запрет на экспорт из страны ассортимента от вируса ещё на месяц...

Хіти тижня. "Мне твое УБД до ж*пы, я тебя туда не посылал": У Києві водій маршрутки грубо відмовив у проїзді ветерану АТО (фото)

четвер, 4 червень 2020, 3:00

У четвер, 28 травня, водій маршрутки №317а "ст. м. Харківська - Бориспіль" у грубій формі відмовив у проїзді учаснику АТО на Донбасі. Як повідомила в Facebook дружина атошніка Інна Ольхова, мотивом відмови було: "Мені твоє посвідчення учасника бойових ...