Один з найдивовижніших храмів України: У Києві швидко руйнується шедевр архітектора Городецького

З фасаду костелу святого Миколая у Києві почали падати камені вагою в сотню кілограм.

Раніше обсипалися невеликі шматки, тепер почали падати камені вагою в 100 кг

Протягом кількох десятків років пам'ятка архітектури обсипалася невеликими шматками. Тепер ситуація може стати незворотною, зазначають Патріоти України.

Як стверджує член парафіяльної ради собору Надія Петрик, причиною падіння будівлі може стати її вік, вологість грунтів у цій місцевості, вібрація від потягів метро, а також поганий стан даху та фасадного оздоблення. Прихожани храму кажуть, що у його підвалі утворилася цвіль, а фундамент тріщить по швах.

Костел перебуває на балансі Міністерства культури України, адже саме тут десятки років функціанує такий відомий музичний заклад столиці як "Національний будинок органної та камерної музики", у котрого з релігійною громадою непрості стосунки.

Глава парафіяльної ради Станіслав Григорук заявив, що відомство робить неякісну реставрацію. За його словами, за 4 роки на реконструкцію витратили близько 20 млн грн. Але після останнього ремонту міністерству не вистачило грошей на фарбу і будівля покрилася плямами. На 2019 рік держава виділила 80 тис. грн на ремонтні роботи в костелі.

Собор Святого Миколая (також відомий як Будинок органної музики) - це найбільший у Києві католицький храм і єдина в місті будівля неоготичного стилю, що вважається однією з семи чудес України. Костел почали будувати 1899-го за проектом архітекторів Валовського та Городецького.

Критичний фактор? Вчені пояснили, як забруднене повітря і шум доріг впливають на здатність мати дітей

субота, 7 вересень 2024, 23:50

Тривалий вплив забрудненого повітря та шуму, спричинений транспортом, може підвищувати ризик безпліддя. Про це свідчить дослідження, опубліковане в журналі The BMJ, пише MedicalXpress, передають Патріоти України. Зокрема, забруднення повітря дрібними ч...

Треба готуватись: Експерти розповіли, що буде з відключенням електроенергії взимку

субота, 7 вересень 2024, 23:35

В Україні взимку не вистачатиме близько 4-5 гВт струму. Необхідно готуватись до значних графіків відключень, при тому імпорт навряд компенсує дефіцит, передають Патріоти України. Про це в проєкті OBOZ.TALK розповіла Вікторія Войціцька, директорка з адв...