На окупованих армією РФ територіях на півдні України діє жіночий рух спротиву "Зла мавка". Його учасниці нагадують російським військовим, що їм в Україні не раді. Про цей рух розповідає у своєму матеріалі DW, передають Патріоти України.
Як розповідає видання, рух спротиву заснували три подруги з окупованого Мелітополя. За словами однієї з засновниць руху, ця ідея виникла під час посиденьок на кухні.
"Наближався час до восьмого березня, й ми розуміли, що напевне будуть акції від окупантів, коли бабусям біля магазинів дарують самотню квітку. Ми вирішили показати їм, що вони нас не куплять квітами, що ми знаємо, чого хочемо, а саме - повернення України", - зазначає вона. На противагу "оркам", дівчата обрали для себе образ "мавок".
Одна з трьох подруг - художниця - взялася за створення листівок із зображенням дівчини, яка б'є букетом російського військового, з написом "Не хочу квітів, хочу мою Україну". Інші дівчата працювали над чат-ботом у Telegram, за допомогою якого всі охочі жительки окупованих територій могли отримати листівки у цифровому вигляді, роздрукувати й розклеювати у своєму місті.
Як зазначає одна з учасниць руху опору із Сімферополя, вона приєдналася до руху через Telegram-канал. Першим її завданням було збирати інформацію. Згодом її почали просити розклеїти листівки із зображеннями мавок або намалювати графіті - синьо-жовті прапори або проукраїнські написи.
Зазначається, що зазвичай результати роботи активістки фотографують чи знімають на відео. Потім співзасновниці руху викладають матеріали в Telegram-каналі "Зла мавка", який станом на липень 2023 року має майже шість з половиною тисяч підписників. Ще один різновид контенту - спалювати російську символіку й знімати це на відео чи фотографувати.
За словами однієї із засновниць руху, він нараховує більше сотні активних учасниць з різних тимчасово окупованих міст. За її словами, ще сотні жінок і дівчат долучаються на непостійній основі: повідомляють про блокпости, на яких росіяни здійснюють перевірки й обшуки, будівлі, де дислокуються російські військові, прикриваючись місцевим населенням, або шпиталі, які працюють винятково на потреби окупаційних військ. Також "мавки" збирають історії жінок, які перебувають в окупації.
Мета руху спротиву, за словами однієї із співзасновниць - не дати окупантам забути, що в Україні їм не раді. Крім того, "мавки" стверджують, що діють на противагу засиллю російської пропаганди на тимчасово окупованих територіях.
На війні проти російських бойовиків загинув грузинський доброволець - 24-річний Леван Лохішвілі. Про це повідомляє Ехо Кавказа, передають Патріоти України. Зазначається, що захисник загинув 19 листопада у Херсонській області внаслідок вибуху саморобног...
В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...