Олігарх зі Стародавнього Риму? На розкішній античній віллі знайшли сейф, якому більше тисячі років (фото)

Іспанські археологи під час розкопок римської вілли Каса-дель-Мітрео в центрально-західній частині Іспанії, витягли із землі оковану металом скриню. Такі скрині називалися "арка феррата", повідомляють Патріоти України.

Ці об'єкти з бронзовим облицюванням і залізними шипами, використовувалися в якості сейфа для цінностей — монет, коштовностей, тканин, важливих документів. Оскільки арка феррата в основному були зроблені з дерева, відомо, що збереглися тільки чотири інших примірники. Три з цих примірників були збережені після виверження Везувію в 79 році нашої ери. Єдина інша арка феррата, знайдена в Іспанії, була виявлена в Арагоні, на північному сході Іспанії.

Вілла Каса-дель-Мітрео була побудована в кінці I — початку II століття і в наступні століття кілька разів перебудовувалася і розширювалася. Вона знаходилася за межами давньоримського міста Емеріта-Августа (сучасна Меріда).

Назву Каса-дель-Мітрео їй дали археологи, оскільки поруч з віллою знаходився храм Мітри. У IV столітті вілла постраждала від пожежі, причини якої невідомі.

«Незрозуміло, чим власник заробляв собі на життя. Але очевидно, що це була, ймовірно, багата сім'я, тому що площа будинку складає близько 3386 квадратних метрів, з 15 кімнатами, включаючи ванні кімнати та кухню, а також ще чотири кімнати», — сказала археолог Ана Марія Бехарано Осаріо.

«Це могло бути чимось пов’язаним з комерцією або бізнесом, і вони могли навіть самі використовувати чотири додаткові кімнати для продажу своїх товарів», — додала вона.

Скриня був деформована в результаті пожежі, в ході якого на неї обвалився дах однієї з кімнат. Його нинішні розміри — три на півтора метра, початкові ж розміри невідомі. Археологи запакували залишки арка феррата так, щоб металеві частини не окислювались, а деревина не гнила. Знахідка була передана в Інститут культурної спадщини Іспанії, де сейф буде вивчено, стабілізовано і відновлено.

Спіймали, коли закопував тіло: На Київщині підліток зарізав вітчима (фото)

субота, 15 травень 2021, 22:45

У селі Плесецьке Фастівського району на Київщині 17-річний хлопець вбив 42-річного вітчима під час сварки. Тіло хотів закопати у дворі. Поліцію викликала мати хлопця. Про це повідомили у відділі комунікації ГУНП області, передають Патріоти України. "Мі...

З архіву ПУ. "ЗСУ вже в місті": Українці в мережі обговорюють цікаве фото з окупованого Донецька

субота, 15 травень 2021, 22:30

Навіть в окупації можна придбати дитині іграшку із патріотичною символікою. У Донецьку, де місцевих жителів змушують оформлювати паспорти так званої «ДНР» під загрозою втрати роботи, в одному з магазинів продають іграшкову військову техніку із символік...