Оновлення даних з 18 травня: Чи треба це робити непридатним до служби та зі зняттям з обліку

Через повномасштабну агресію Росії, в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. В цей період призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Нещодавно в Україні прийняли закон про мобілізацію.

Документом передбачено, що чоловіки призовного віку мають протягом 60 днів уточнити свої облікові дані. Юрист Дмитро Дончак на порталі b2bconsult розповів, чи потрібно після 18 травня це робити особі, у якої у військовому квитку написано «визнаний непридатним зі зняттям з обліку».

Експерт зазначив, що у такому випадку людина визнана непридатною з виключенням з військового обліку, тому їй не потрібно оновлювати дані у ТЦК.

«Тобто ви вже не військовозобов'язаний, і не перебуваєте в запасі. Тому у вас немає обов'язку оновлювати свої дані. Закон 3633, що набуває чинності з 18 травня, застосовується до призовників, військовозобов'язаних, військовослужбовців. Тобто цей закон вас не стосується», – пояснив Дончак.

Він додав, що таким особам також не потрібно оновлювати довідку ВЛК для того, щоб отримати вклейку штрих-коду у військовий квиток.

«Ваша довідка ВЛК - дійсна. Її непотрібно оновлювати. Вам непотрібно заново проходити медогляд. Але щоб остаточно вияснити це питання – зверніться в ТЦК з письмовою заявою щодо вклейки штрих-коду. До заяви прикріпіть копію довідки ВЛК та копію військового квитка. По результатах відповіді можливо прийдеться писати скаргу на протиправні дії працівників військкомату», – резюмував експерт.

Скасування статусу «обмежено придатний» до військової служби в Україні — неоднозначне рішення, яке замість подолання проблем може створити нові. Немає жодних сумнівів у тому, що розклад хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, потребує кардинального оновлення. Але намір поділити всіх військовозобов’язаних тільки на придатних і непридатних без якогось проміжного статусу суперечить світовій практиці. А також потенційно може навіть збільшити на фронті кількість військовослужбовців, які мають проблеми зі здоров’ям.

"У нас є дуже чіткі сигнали": Влада Польщі попередила про можливий наплив біженців з України

четвер, 25 липень 2024, 21:30

З початку осені Росія значно посилила атаки на енергосистему України, що призвело до масштабних відключень світла та тепла по всій країні. Мільйони українців змушені жити в умовах постійних блекаутів, що створює нестерпні умови для проживання, особливо...

Хотів перетнути кордон, але... У Карпатах поблизу кордону з Румунією виявили тіло чоловіка

четвер, 25 липень 2024, 20:45

Під час патрулювання державного кордону прикордонний наряд виявив в гірській місцевості чоловіка без ознак життя, передають Патріоти України. Зазначається, що чоловік, ймовірно, намагався незаконно перетнути кордон, вибравши один із найскладніших маршр...