Опалення по-норвезьки: Як ходити босоніж у -30 і економити на обігріві

Зима на носі, і кожен хоче, щоб вдома було тепло та комфортно. Норвежці знайшли власний підхід до опалення, який дозволяє зберігати тепло навіть при екстремально низьких температурах і при цьому суттєво економити на обігріві, передають Патріоти України.

Якщо шведи у боротьбі з морозом прогрівають фундамент за допомогою теплої підлоги, то норвежці зробили по-іншому: вони просто не дають дому промерзнути.

Будинки в Норвегії будують за стандартом EMS, тобто закладають подвійну норму утеплення. Фундамент має ізоляцію як з зовнішньої, так і з внутрішньої сторони, а товщина екструзійного утеплювача становить не менше 100 мм замість стандартних 50 мм.

Радіатори опалення мають не 30% запасу потужності, а 200%. Це дозволяє зберігати підлогу теплою навіть у найсильніші морози. Таким чином, замислюватися про тепло в будинку потрібно ще на етапі будівництва. Утеплений фундамент забезпечує ефект «теплої підлоги» без кабелів і труб та допомагає значно заощадити на опаленні.

Джерело: Радіо Трек

У Росії заявили, що співжиття без реєстрації шлюбу становить "загрозу нацбезпеці"

четвер, 25 червень 2026, 11:30

У Міністерстві юстиції росії заявили, що співжиття громадян без офіційної реєстрації шлюбу нібито може становити «загрозу національній безпеці», передають Патріоти України. Про це заявив заступник міністра юстиції Вадим Баланін під час виступу на Петер...

Лисиці підходять до людей і беруть їжу з рук: В Україні фіксують незвичну поведінку тварин

четвер, 25 червень 2026, 10:58

В Україні фіксують зміну поведінки диких лисиць — тварини дедалі менше бояться людей і можуть підходити дуже близько, а інколи навіть брати їжу з рук, передають Патріоти України. Фахівці пояснюють це одразу кількома факторами. Зокрема, через заборону п...