Опалювальний сезон: Експерт розповів, як заощадити і зігрітися за копійки

​В Україні питання – чим опалювати – нагальне як у мегаполісах, так і у сільській місцевості. При цьому жителям приватних будинків потрібно добре підготуватися, щоб було зимою тепло, але без переплат за енергоносії.

Про переваги опалення одним із альтернативних джерел енергії – паливними брикетами – розповів експерт Біоенергетичної Асоціації України Семен Драгнєв, передають Патріоти України з посиланням на Обозреватель.

На сьогодні паливні брикети – це прекрасна альтернатива вугіллю та дровам. З огляду на підвищення цін на природний газ та інші викопні палива в Україні спостерігається тренд зростання кількості встановлених твердопаливних котлів на біопаливі у домогосподарствах, бюджетних установах та промисловості.

За оцінками Біоенергетичної асоціації України, поточний обсяг вітчизняного ринку для паливних брикетів з біомаси, тільки для потреб населення (індивідуальне опалення), складає близько 500 тис. т/рік із очікуваним зростанням до більше, ніж 3 млн. т/рік до 2035 року.

Що це таке?

Паливні брикети, вироблені з біомаси, являють собою спресовані матеріали циліндричної, прямокутної або будь-якої іншої форми з поперечним розміром не менше 25 мм і довжиною 100-400 мм. Типовий діаметр – 60-75 мм, а довжина брикетів зазвичай не перевищує 5 величин діаметру. Стандартних розмірів у цього виду продукту немає.

Переваги топливних брикетів:

  • Висока теплотворна здатність (від 15,5 МДж/кг, що еквівалентно близько 0,46 куб. м природного газу)
  • Менша вологість (близько 10%) та загалом вищу енергетичну щільність (понад 5 ГДж/м3) порівняно з неущільненими видами біомаси та біопалива.
  • Важливою перевагою брикетів як палива є сталість температури при горінні протягом кількох годин. Брикети з біомаси можливо спалювати у побутових та невеликих твердопаливних котлах з ручним завантаженням, які часто вже встановлені у закладах бюджетної і соціальної сфери та у населення. Також на ринку представлені автоматизовані котли з бункером, які пристосовані для використання брикетів із біомаси.

Яка може бути сировина

Сировиною для брикетів може бути будь-яка біомаса, зокрема, деревина, аграрні відходи та залишки соломи, кукурудзиння, стебла соняшника. Також паливні брикети виробляють з відходів переробки: лушпиння соняшнику та рису. Сировиною може бути біомаса з енергетичних плантацій. Так, у кожному регіоні можна знайти місцеву сировину для виробництва паливних брикетів.

Види паливних брикетів

Паливні брикети характеризуються різноманітністю форм, але загалом, виділяють три типи – NESTRO, RUF та Pini&Kay (ці назви походять від назв фірм, які виробляють найбільш популярні преси для отримання таких типів брикетів):

Паливні брикети Nestro

• NESTRO (NIELSEN) – довгі циліндричної форми або многокутного перерізу брикети, переважно, без внутрішнього отвору, отримані за рахунок застосування високого тиску. Брикети NESTRO виробляють на гідравлічних пресах, а NIELSEN – на ударно-механічних пресах. Переваги брикетів типу NESTRO (NIELSEN): невисока собівартість, достатньо висока щільність (1,0-1,15 т/м3). Недоліки: низька вологостійкість брикетів (необхідна надійна упаковка).

Паливні брикети RUF

• RUF – пресовані куби-цеглини, які виробляють на гідравлічних пресах за рахунок високого тиску. Розміри брикету залежать від пухкості вихідної сировини і прикладеного тиску. Перевагою брикетів RUF є низька собівартість виготовлення. Недоліки: низька щільність порівняно з іншими типами брикетів (0,75-0,80 т/м3); брикет не стійкий до вологи (потрібна надійна упаковка), а також до механічних пошкоджень, що негативно впливає на його стан після тривалого транспортування.

Паливні брикети Pini&Kay

• Pini&Kay – брикети, які мають циліндричну або багатогранну форму з наскрізним отвором всередині. Наявність такого отвору забезпечує кращий рух повітря при горінні брикету. Переваги цього типу паливних брикетів: стійкість до механічних пошкоджень, висока вологостійкість, висока щільність порівняно з іншими типами брикетів (1,1-1,4 т/м3). Недолік: висока собівартість.

Наразі в Україні паливні брикети виробляються у менших обсягах, ніж пелети (гранули), при цьому як сировину в основному використовують деревину, лушпиння соняшника, солому та очерет.

Хіти тижня. "Цнота на мільйон": З'явилися нові фото і деталі про українку, яка виставила себе на аукціон

субота, 25 січень 2020, 20:00

19-річна українка з Харкова, яка виставила на аукціон свою цноту за 100 тисяч євро, видалила всі свої фото з соцмереж, крім російської мережі "ВКонтакте". Про це повідомили в Telegram-каналі "Харків 1654", передають Патріоти України. "Ми її знайшли) Ха...

Резонанс тижня. Михайло Жванецький важко захворів та повернувся до рідної Одеси: За легендарного письменника та артиста взялися кращі лікарі України

субота, 25 січень 2020, 19:00

Повідомляється також, що Жванецького часто відвідує дружина Наталя, яка молодша за сатирика на 32 роки. Крім того, відомо, що артист багато прогулюється коридорами закладу. "Він досить активний, хоча всім помітно пригнічений настрій", - сказано в повід...