Оперативний обмін даними сягне нового рівня: Як українська Griselda допомагає ЗСУ змінити хід військових дій

зсу, військовий, ноутбук

Керівник компанії Олексій Теплухін зазначив, що Griselda співпрацює з українськими військовими, що дає змогу краще розуміти їхні потреби. Він стверджує, що створення інфопростору для роботи з даними може принести значну перевагу військовим операціям.

Українська цивільна компанія Griselda зараз працює над створенням інфопростору для ефективної обробки даних, що допоможе конструктивно взаємодіяти військовим, державі, волонтерам та інженерам у сфері технічних розробок. Про це розповів керівник компанії Griselda Олексій Теплухін в інтерв'ю Фокусу, зазначають Патріоти України.

Він запевнив, що Griselda має хороші стосунки з українськими військовими, що допомагає розробникам бути в курсі їхніх потреб. За словами Олексія Теплухіна, навіть зараз можна додати більше ефективності в те, що робить компанія — створення інфопростору для роботи з даними.

"Інформації дуже багато, з ними потрібно ефективно працювати, є такі моменти, коли для цивільних програмістів — завдання нескладне, на пару тижнів, але дає перевагу таку, що може змінити хід дій на фронті, без перебільшення. Таких, з одного боку — прогалин, а з іншого — простору для розвитку, у нас дуже багато. Українці — нація винахідлива, тому потрібно всі ці місця закривати, і якщо ми їх закриємо, то матимемо нормальний шанс на перемогу у війні", — сказав він.

Олексій Теплухін також розповів про нюанси взаємодії між розробниками, армією та державою. Керівник Griselda звернув увагу на те, що народ почав робити, покращувати речі, які потрібно, але саме армія — це максимально бюрократизована функція держави (хоча вона і має такою бути, бо робота з розвідданими має бути максимально захищеною, відповідати всім стандартам безпеки). Тому українці зіштовхнулися з тим, що потрібно, по суті, створити нову модель відносин із державою.

"Хтось створив технологію вдома, а потім її взяли на озброєння — такого ніколи не було. Ми прийшли до ситуації, коли це почало перетворюватися на анархістський рух, і волонтери допомагають своїм дружнім бригадам, використовуючи горизонтальні зв'язки. Але війну в такий спосіб не виграти. Для цього треба, щоб усе було добре як на полях бою, так і в організації на вищих рівнях. Тобто заступник міністра оборони має бачити інформацію, яка надходить звідусіль", — висловив свою думку Олексій Теплухін.


Не пропустіть! Вчені виявили ранню ознаку хвороби Альцгеймера

неділя, 3 березень 2024, 10:39

Вчені Університетського коледжу Лондона розкрили, що у людей, схильних до ризику хвороби Альцгеймера, задовго до появи перших симптомів порушується просторова навігація. Результати дослідження опубліковано у журналі Alzheimer's & Dementia, передають Па...

Британські науковці виявили ранню ознаку хвороби Альцгеймера

неділя, 3 березень 2024, 9:05

Вчені Університетського коледжу Лондона розкрили, що у людей, схильних до ризику хвороби Альцгеймера, задовго до появи перших симптомів порушується просторова навігація. Результати дослідження опубліковані у журналі Alzheimer's & Dementia. В експеримен...