Дослідження показало, що канібалізм був поширеним ритуалом поховання в Європі 15 тисяч років тому, передають Патріоти України.
Як пише CNN, згідно з новим дослідженням, опублікованим у журналі Quaternary Science Reviews, канібалізм був звичайною практикою поховання в Європі близько 15 тисяч років тому, коли люди їли своїх померлих не з необхідності, а скоріше як частину своєї культури.
Дослідження вчених були зосереджені на мадленському періоді пізнього верхнього палеоліту приблизно 11-17 тисяч років тому. Експерти лондонського Національного історичного музею вивчили літературу і виявили 59 пам'яток цього періоду, на яких є людські останки. Їм вдалося інтерпретувати похоронну поведінку на 25 об'єктах.
У п'ятнадцяти виявлено людські останки зі слідами жування, кістки черепа зі слідами порізів і кістки, навмисно зламані з метою вилучення поживних речовин з кісткового мозку, що вказує на практику канібалізму. Були також дані, що дозволяють припустити, що в деяких випадках людські останки були змішані з останками тварин.
Ритуальні маніпуляції з людськими останками і їх часте виникнення в місцях по всій Північній і Західній Європі дозволяють припустити, що канібалізм був практикою поховання, а не доповненням до їжі, кажуть дослідники.
"Частота випадків канібалізму в цих випадках перевищує будь-яку частоту такої поведінки серед більш ранніх або пізніх груп гомінідів, і дозволяє припустити, що похоронний канібалізм був методом, який стародавні люди використовували для позбавлення від своїх померлих", - йдеться в дослідженні. .
Дослідники зазначають, що це "це найстаріше з відомих на сьогоднішній день свідчень канібалізму як похоронної практики".
Ілон Маск несе відповідальність за смерті дітей у найбідніших країнах світу, які стали наслідком закриття американського агентства з міжнародної допомоги і розвитку (USAID). Таке звинувачення озвучив мільярдер-філантроп, засновник компанії Microsoft Бі...
Українським водіям не варто заправлятися на маленьких АЗС, принаймні до кінця травня-початку червня, оскільки існує ризик отримати неякісний бензин. Таку думку висловив паливний експерт, засновник логістичної групи компаній "Прайм" Дмитро Льоушкін, пер...