Останній льодовиковий період викликав не метеорит: Вчені поділилися сенсаційним дослідженням

Пізній дріас, що почався приблизно 12 900 років тому і тривав близько 1 200 років, був періодом екстремальних кліматичних умов. Різке похолодання настало тоді практично протягом декількох років і перервало потепління, коли на Землі встановився клімат, близький до сьогоднішнього, передають Патріоти України.

Оскільки останній льодовиковий період відділений від нас відносно невеликим періодом часу, вчені можуть проводити його дослідження з досить високим ступенем точності. Момент різкої зміни клімату їм вдалося встановити з приблизною погрішністю в сто років, але, як каже професор Крістоф Шпетль з Університету Інсбрука, навіть така точність недостатня - за сто років могло статися безліч подій і процесів.

Тому дослідницька група, одним з керівників якої і був професор Шпетль, спробувала уточнити дату настання льодовикового періоду, використавши раніше отримані проби льоду і зібрані ними в печерах Китаю, Індії, Узбекистану, Бразилії та Іспанії проби натічних відкладень.

У результаті з'ясувалося, що похолодання почалося в Північній Атлантиці 12 870 років тому, а звідти вже рух атмосферних і океанічних мас поширився на південь. За словами Шпетля, подібні припущення вже висловлювалися вченими, але впевнено доведені до сих пір не були. У кінці ж льодовикового періоду процес йшов у зворотному напрямку - потепління почалося в Південній півкулі і/або в тропічних регіонах Тихого океану, рушивши потім на північ.

Заодно автори дослідження спростували одну з гіпотез про причини настання льодовикового періоду. У 2012 році американські вчені виявили на дні мексиканського озера Куіцео відкладення, що доводять падіння на Землю на початку пізнього дріаса метеорита, який міг вплинути на зміну клімату.

Пізніше ця теорія була підтверджена і іншими знахідками. Однак вважається. що падіння метеорита сталося 12820 років тому, тобто на 50 років пізніше встановленої точної дати початку похолодання. І крім того, як зазначає австрійський професор, в момент передбачуваного зіткнення в Гренландії не було виявлено значних змін клімату.

Безмозгі вандали третього тисячоліття: Російські солдати знищили старовинне місто в Криму. Що втратило людство - унікальна археологічна виставка в Києві

неділя, 25 липень 2021, 21:34

Унікальні рештки шовкової тканини, дозволили науковцям з'ясувати, що місто на азовському узбережжі Криму мало комерційні зв'язки з Єгиптом не пізніше ХІІІ—ХV століть, зазначають Патріоти України. Унікальний культурний слой, що міг більше розповісти про...

На Луганщині труп зниклого бізнесмена і його вбивцю шукали майже 20 років, але злочин було розкрито (фото)

неділя, 25 липень 2021, 20:15

У Сіверськодонецьку на Луганщині розкрили вбивство майже 20-річної давнини. У серпні 2002-го там сталася резонансна подія – зникло подружжя бізнесменів. За деякий тоді ще міліціонери знайшли "Газель" зниклих зі слідами вогнепальних пошкоджень, яким заз...