Освіта підкачала: З 1 вересня виші відмовляться від дистанційки через незадовільні результати навчання

Через пандемію коронавірусу, а згодом і російську агресію, українські навчальні заклади були вимушені переходити на змішану систему навчання - заняття в авдиторіях поєднували з дистанційним. У тому числі й у закладах передвищої та вищої освіти. Втім, це не дуже добре позначилося на отримуванні студентами знань, передають Патріоти України.

В Міністерстві освіти та науки хоч і зазначали, що заклади фахової передвищої та вищої освіти, коледжи, академії та університети можуть самостійно визначати організаційну і безпекову модель провадження освітнього процесу, але звертали увагу на те, що перехід на освітній процес у дистанційному форматі призвів до незаперечного зниження якості освіти.

Зокрема, через відсутність ефективного зворотного зв'язку з викладачами, великим обсягом домашніх завдань, технічними проблемами, недостатнім забезпеченням здобувачів освіти та науково-педагогічних працівників комп'ютерною технікою, браком спілкування, відсутністю здобуття дієвого практичного досвіду тощо.

В міністерстві рекомендували закладам з 1 вересня 2023 року максимально перейти до здійснення освітнього процесу в аудиторному форматі з урахуванням наявності та місткості укриттів.

Ця рекомендація не стосується закладів освіти, розміщених на територіях, які знаходяться в зонах бойових дій, зокрема в зонах досяжності вогню ворожих РСЗВ, систем типу С-300 та аналогічних.

Протягом липня-серпня 2023 року керівництву закладів освіти рекомендували вжити заходів щодо облаштування існуючих укриттів (як спеціалізованих, так і пристосованих), в тому числі із залученням коштів спеціального фонду, для проведення в них занять під час повітряних тривог.

Мобілізація від 1 липня: Українцям пояснили, що чекає на тих, хто у розшуку ТЦК

неділя, 28 червень 2026, 12:36

В Україні триває мобілізація, і одним із найближчих нововведень може стати зменшення кількості тих чоловіків, які перебувають у розшуку ТЦК — про це у коментарі для ТСН.ua повідомили одразу низка народних депутатів, обізнаних про наміри посадовців Міні...

Історія, яка жахає: У Костянтинівці жінка понад 18 років ховала в квартирі муміфіковане тіло доньки

неділя, 28 червень 2026, 10:58

Жінка з Костянтинівки понад 18 років ховала у квартирі муміфіковане тіло старшої доньки, передають Патріоти України. Майже рік ще одна донька писала заяви до поліції та соціальних служб, поки ті нарешті вилучили тіло померлої, а саму мати госпіталізува...