
У смт. Сергіївка Білрогод-Дністровського району Одеської області в ніч на 12 липня масово отруїлися діти, повідомляють Патріоти України.
Як зазначає прес-служба Одеської ОДА, в оздоровчо-спортивному таборі "Медик-2" відпочивали 226 дітей від 7 до 14 років, із них госпіталізовано 50, а також двоє дорослих.
Медики діагностували у дітей гострий гастроентероколіт. 32 дитини перебувають у Білгород-Дністровській місцевій багатопрофільній лікарні, 14 — в інфекційному відділенні центральної районної лікарні Шабо.
Відзначається, що перебіг захворювання у всіх госпіталізованих — середньої тяжкості. Відомо, що діти, які захворіли, прибули на відпочинок до табору 9-11 липня з Київської, Чернігівської та Харківської областей.
Для встановлення причин виникнення захворювань розпочато санітарно-епідеміологічне розслідування спалаху з обстеженням табору й інспекцією закладу щодо дотримання вимог законодавства у сфері безпеки харчових продуктів із відбором проб для проведення відповідних лабораторних досліджень.
За фактом масового отруєння дітей відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 137 (неналежне виконання обов'язків щодо охорони життя та здоров'я дітей) КК України. На місці працює слідчо-оперативна група.
Ізраїльська компанія AIR здобула престижне визнання для свого двомісного електролітака AIR ONE. Апарат назвали найкращим персональним літаком 2026 року за версією Robb Report Best of the Best Awards, передають Патріоти України. AIR ONE належить до клас...
Українцям пояснили, як правильно перекладати поширений російський вислів «горящая путевка». Як зазначають мовознавці, в українській мові не використовується калька «горящий» у такому значенні, а натомість застосовуються природні відповідники, передають...