Отримав повістку на зупинці, а через місяць загинув на фронті: Що з розслідуванням щодо бійця із Тернополя

Прокуратура провела низку слідчих дій щодо підготовки мобілізованого з Тернополя Богдана Покітка, який загинув у бою на Донеччині через місяць після потрапляння до війська. Про це повідомляє "Громадське" з посиланням на речницю Спеціалізованої прокуратури в оборонній сфері західного регіону Юлію Шевченко, передають Патріоти України.

Вона поінформувала, що досудове розслідування у справі Покітка проводять за статтею про недбале ставлення до військової служби, вчинене в умовах воєнного стану. Покарання за такий злочин передбачає від 5 до 8 років ув'язнення.

За словами Шевченко, правоохоронці допитали службовців Тернопільського обласного і міського ТЦК та СП (військкоматів), оперативного командування "Захід". Окрім того, були допитані свідки та родичі загиблого бійця.

Слідство отримало низку необхідних документів, зокрема щодо порядку призначення та переведення військовослужбовців в умовах воєнного стану. У Спецпрокуратурі запевнили, що за результатами слідства та аналізу отриманих документів ухвалять "законне обґрунтоване рішення".

Повернення графіків: В Україні попередили про можливі відключення електроенергії - під ударом будуть ці міста

п’ятниця, 26 червень 2026, 22:42

В Україні влітку можливе повернення планових відключень електроенергії тривалістю приблизно 2–3 години на добу в окремих містах і регіонах. Про це заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, передають Патріоти України. З...

На Львівщині розпочали беатифікацію священника, страченого більшовиками

п’ятниця, 26 червень 2026, 22:14

У селі Незнанів Львівської області розпочався процес беатифікації отця доктора Станіслав Сярок, який загинув у молодому віці під час радянських репресій, передають Патріоти України. Урочистості з нагоди початку процесу відбулися 25 червня в парафії Пре...