У пошуках крайнього: Найєм заявив, що за захист ТЕС відповідають їхні власники - держагентство встановило захист тільки на підстанціях "Укренерго"

Голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафа Найєм заявив про те, що його відомства, яке спеціально створено для захисту енергооб'єктів, не має захищати ТЕС. Замість цього вони займаються захистом розподільчих підстанцій "Укренерго". Також Найєм зазначив, що для захисту об'єктів від ракет (третій рівень захисту) не вистачає коштів, передають Патріоти України.

Про це Найєм написав в своєму Telegram-каналі. "Ми працюємо над захистом лише розподільчих підстанцій "Укренерго". Це 22 найбільш критичні підстанції основної мережі компанії у 14 областях, з напругою 750 кВ та 330 кВ. Наша команда є замовником робіт по будівництву споруджень другого та третього рівня захисту – від дронів та ракет", – написав він.

Під час останніх масованих обстрілів підстанції, на яких збудували захисні споруди другого рівня, також зазнали ударів. Усе обладнання, яке було захищено цими спорудами вціліло, заявив Найєм. Однак він додав, що якщо агенство доручать займатись захистом ТЕС, вони виконають це завдання.

"Що стосується третього рівня захисту, будівництво цих споруд недофінансоване і потребує більшої уваги з боку Уряду", – пояснив він. Водночас захищати ТЕС за словами Найєма мають власники.

"За замовчуванням це відповідальність власників обʼєктів – приватних та державних компаній. Таких як, наприклад, "Центренерго", ДТЕК та інші. Кабінетом міністрів була прийнята спеціальна постанова № 1482, яка значно спрощує процедури будівництва захисних споруд обʼєктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору", – сказав він.

Дострокова пенсія в Україні: Хто може отримати і за яких умов

вівторок, 28 травень 2024, 6:52

Багатодітні матері, які виховали п'ятьох або більше дітей до шестирічного віку, можуть отримати дострокову пенсію в 50 років за наявності 15 років страхового стажу. Батьки за тих самих умов можуть претендувати на пенсію в 55 років з 20 роками стажу. Пр...

Не лише ТЦК? Хто має право перевіряти військовий квиток під час воєнного стану в Україні

вівторок, 28 травень 2024, 6:30

Українці призовного віку повинні носити із собою військово-облікові документи. Працівники територіальних центрів комплектування можуть вимагати від військовозобов'язаних показати військовий квиток. Втім, таке право мають не лише вони. Про це повідомил...