Оце так! Підвищує ризик розвитку раку: Вчені розповіли про небезпеку звичайної бутельованої води

Бутельована вода може містити небезпечну кількість мікропластику, який здатен проникати крізь захисні механізми організму і потрапляти в органи, що може призвести до підвищення ризику розвитку раку. Про це свідчить дослідження, яке провела провідна експертка з управління довкіллям в Університеті Конкордія Сара Саджеді, передають Патріоти України

Дослідження продемонструвало, що люди, які регулярно п'ють воду в пляшках, щорічно споживають приблизно на 90 тис. більше часток мікропластику, ніж ті, хто п'є водопровідну воду.

Потенційні наслідки вживання цих мікроскопічних фрагментів для здоров'я дедалі частіше документують, а дослідження пов'язують їх із хронічним запаленням, окиснювальним стресом, гормональними порушеннями, безпліддям, неврологічними порушеннями й раком.

Саджеді схарактеризувала ризики для здоров'я, пов'язані з одноразовими пластиковими пляшками, як серйозні. Вона наголосила, що час від часу пити бутельовану воду можна, але постійно цього робити не потрібно. Науковиця підкреслила, що проблема не в гострій, а в хронічній токсичності.

Мікропластик – це найдрібніші фрагменти пластику розміром усього два мікрометри (приблизно дві тисячні міліметра), пояснює Daily Mail. Вони потрапляють у їжу, воду і навіть повітря, оскільки пластикові вироби згодом розкладаються. У воді в пляшках вони утворюються в процесі виробництва, зберігання й транспортування.

Нещодавні дослідження виявили мікропластик у легеневій тканині людини, плаценті, грудному молоці й навіть крові, що викликало стурбованість щодо того, наскільки глибоко він може проникати в організм. Дедалі більше доказів пов'язують їх із нейротоксичністю, хронічним запаленням і порушенням гормонального фону й обміну речовин.

Спека дає про себе знати: У Києві ввели екстрені відключення світла

четвер, 25 червень 2026, 12:28

Столиця України частково знеструмлена. Діють аварійні відключення, повідомив місцевий оператор електромереж ДТЕК вранці в четвер, 25 червня, передають Патріоти України. "Лівий берег Києва: за командою Укренерго застосовані екстрені відключення. Просимо...

У Росії заявили, що співжиття без реєстрації шлюбу становить "загрозу нацбезпеці"

четвер, 25 червень 2026, 11:30

У Міністерстві юстиції росії заявили, що співжиття громадян без офіційної реєстрації шлюбу нібито може становити «загрозу національній безпеці», передають Патріоти України. Про це заявив заступник міністра юстиції Вадим Баланін під час виступу на Петер...