Оце так поворот: Вчені з'ясували, що собаки можуть відрізнити правду від брехні

Вчені з Віденського університету прийшли до висновку, що собаки вміють визначати, чи обманює їх людина, повідомляє Лондонське королівське товариство з розвитку знань про природу, передають Патріоти України.

З матеріалів випливає, що вчені провели три експерименти за участю 260 собак різних порід. Перед тваринами ставили два непрозорих контейнера з їжею. Незнайомим собакам добровольці підказували, де саме лежить ласощі - так у собак формувалася довіра до «інформанта».

Далі хтось із людей перекладав їжу в іншу миску, при цьому ще одна людина спостерігала за цим. Пізніше їжу перекладали вже без «свідка». В ході експерименту з'ясувалося, що собаки набагато менш охоче дослухаються до порад тих, хто не бачив того, що відбувається. Також тварини не довіряли порадам тих, хто бачив процес перекладання, але в підсумку вказували на порожні миски.

Раніше подібний експеримент проводився з маленькими дітьми, а також з макаками і шимпанзе – з'ясувалося, що собаки менш сприйнятливі до брехні.«Тер'єри були єдиною групою порід, які вели себе як людські немовлята і мавпи, протестовані в попередніх дослідженнях з використанням аналогічної парадигми, слідуючи пораді комунікатора частіше в групі справжніх заяв, ніж у групі помилкових. В цілому, ми надаємо докази того, що домашні собаки розрізняють сценарії помилкових і істинних заяв», – йдеться в дослідженні.

Ліга чемпіонів: "Шахтар" не дав іменитому "Інтеру" забрати три очки з Києва, як то прогнозували букмекери

вівторок, 28 вересень 2021, 22:16

Донецький "Шахтар" зіграв по нулях з "Інтером" в матчі другого туру Ліги чемпіонів у групі D, зазначають Патріоти України. У першому таймі гостріше грав "Шахтар". Небезпечні моменти не реалізували Соломон і Тете. У "Інтера" були моменти у Барелли і Дже...

Укус вбиває майже миттєво: В Карпатах виявили невідому змію-мутанта (відео)

вівторок, 28 вересень 2021, 21:59

В українських Карпатах помітили невідомих мутантів, які раніше у природі не траплялися. А головне, що укус цієї істоти смертельний і може вбити навіть людину. Про це йдеться у сюжеті "Загубленого світу" на 2+2, передають Патріоти України. . Так, звича...