Науковці помітили, що пацієнти з інсультом швидше відновлювали мовні навички, якщо займалися співом. Позитивний ефект пояснили збільшенням об’єму сірої речовини у ділянках, що відповідають за мову. Про це йдеться у результатах дослідження, опублікованих у журналі eNeuro, пише Neuroscience News.
У пацієнтів з інсультом часто виникає афазія – розлад мовлення церебрального походження. Цей стан характеризується зниженою здатністю розуміти, вимовляти слова або сприймати письмову мову. Таке ускладнення виникає у 40% випадків, і відновитися вдається не всім.
Вчені з Гельсінського університету дослідили, як спів може покращити мовні навички пацієнтів після інсульту. "Наші результати вперше демонструють, що реабілітація пацієнтів з афазією за допомогою співу базується на змінах нейропластичності, тобто пластичності мозку", – зазначає дослідник Алексі Сіхвонен з Університету Гельсінкі.
Мовна мережа охоплює ділянки кори головного мозку, які беруть участь в обробці мови та мовлення, а також шляхи білої речовини, які передають інформацію між ділянками мозку.
У дослідженні взяли участь 54 пацієнти з афазією, 28 з яких пройшли МРТ-сканування на початку та наприкінці дослідження. Науковці досліджували реабілітаційний ефект співу за допомогою хорового співу, музикотерапії та вправ зі співу у домашніх умовах.
Згідно з результатами дослідження, спів збільшив об’єм сірої речовини в мовних областях лівої лобової частки. Також це заняття покращило зв'язок в мовній мережі лівої та правої півкуль. Тому вчені дійшли висновку, що спів можна розглядати як доповнення до звичних форм реабілітації. "Пацієнти також можуть співати разом із членами своєї сім’ї, і спів можна організувати в медичних відділеннях як групову, економічно ефективну реабілітацію", – говорить Сівонен.
У львівському торговельному центрі "Форум" стався інцидент зі стріляниною. Чоловік з пістолетом погрожував працівникам охорони. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на місцеві Telegram-канали. Інцидент стався у львівському торговельному це...
Гендиректор «Укрпошти» Ігор Смілянський розповів про незвичний спосіб захисту для листонош, які раніше використовували співробітники пошти. Раніше «Укрпошта» використовувала курячі ноги як засіб захисту від нападів собак. Про це розповів гендиректор ко...