Оце так: В Україні пенсіонери через суд зобов'язали сина із ЗСУ платити їм довічну пенсію

Вінницький міський суд Вінницької області зобов'язав військовослужбовця ЗСУ платити своїм батькам довічну пенсію (аліменти). Вони подали в суд проти сина через те, що їм не вистачало власних пенсій, а закон зобов'язує дорослих дітей допомагати непрацездатним батькам. Про це йдеться в рішенні суду по справі 127/751/24. Розмір пенсії матері становить 2760 грн, батько, який має інвалідність, отримує пенсію в розмірі 3669 грн. Цих коштів подружжю не вистачає, передають Патріоти України.

"Позивачі вказують, що значна частина їх доходу, який складається з пенсії, витрачається на оплату комунальних послуг", – йдеться в матеріалах справи. Відповідач (їх син) є військовослужбовцем та проходить військову службу, відтак "має можливість надавати матеріальну допомогу на утримання непрацездатних батьків".

"За таких обставин позивачі просили стягнути на користь кожного з них аліменти на їх утримання по 1/6 частині з усіх видів заробітку (доходу) відповідача, щомісячно, починаючи з дати звернення до суду та довічно", - йдеться в матеріалах справи.

Суд розглянув вимоги позивачів, однак вирішив зменшити розмір аліментів. Батько та мати будуть отримувати від сина по 1/12 свого доходу довічно. Так, з зарплати, наприклад, в 50 тис. грн батькам необхідно буде віддавати 8,33 тис. грн (по 4,16 тис. грн кожному).

Повнолітні діти зобов'язані утримувати своїх батьків за двох умов:

  • батьки непрацездатні (особи, які досягли пенсійного віку, або особи з інвалідністю, у тому числі діти з інвалідністю, а також особи, які мають право на пенсію у зв'язку із втратою годувальника відповідно до закону);
  • батьки потребують матеріальної допомоги (особи, які не мають можливості забезпечити своє гідне існування через відсутність пенсії або її низького розміру).

Дякувати ухилянтам: ДПСУ заборонила походи на гору Піп Іван, до озера Бребенескул і ще 20 маршрутів (мапа)

субота, 13 липень 2024, 0:12

У низці районів Івано-Франківської області заборонено рух транспорту під час комендантської години, за винятком тих, хто виїжджає за кордон, і водіїв вантажівок. Заборонено скупчення більш як двох транспортних засобів і зупинка довше 20 хвилин на узбіч...

Обмежень буде менше: "Укренерго" повідомило, як відключатиме споживачів протягом 13 липня

п’ятниця, 12 липень 2024, 23:35

13 липня заходи обмеження споживання електроенергії діятимуть протягом всієї доби по всій території України, передають Патріоти України. "З 06:00 до 19:00 обленерго застосовуватимуть дві черги відключень одночасно. У решту годин буде задіяно три черги"...