Паразитів діставали з очей: Киянин небезпечно захворів через укуси... комарів

Київські лікарі зафіксували з початку 2021 року 3 випадки зараження гельмінтами, які живуть під шкірою людей. Рідкісне паразитарне захворювання спричиняють гельмінти роду Dirofilaria, які переносяться звичайними комарами, повідомляють Патріоти України.

У Київському міському центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ зазначили, що всі випадки дирофіляріозу зафіксували на Лівому березі столиці. Двоє пацієнтів звернулися до медиків у Дарницькому районі та ще один – у Дніпровському.

Людина заражується при укусі інфікованим комаром, є випадковим хазяїном. Як правило в організм людини паразитує лише одна особина гельмінта.

Боротися з цими паразитами можна лише хірургічним шляхом

  • Згідно з офіційними даними, у двох випадках лікарям довелося видаляти гельмінтів з району лівого ока хворих. Ще одному пацієнтові пощастило більше – паразит оселився у його руці.
  • Медики витягли гельмінтів 7, 11 та 12 сантиметрів.
  • Потерпілим рекомендували специфічне та симптоматичне лікування зі спостереженням у лікарів протягом року.

Якими бувають симптоми дирофіляріозу

Відрізнити захворювання від інших досить легко, оскільки пацієнти скаржаться на ворушіння під шкірою. Крім того, у місці, де оселився гельмінт, з'являються набряк та почервоніння. Паразит може мігрувати під шкірою. За добу він може переміститися на 30 сантиметрів. З моменту безпосереднього укусу людини зараженим комаром до утворення пухлини може пройти від 1 місяця до 2 років.

А ви це знали? Чому у СРСР корпус телевізорів робили із дерева

неділя, 23 лютий 2025, 9:50

У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...

Літній час 2025: Українцям пояснили, чи буде традиційне переведення годинників навесні

неділя, 23 лютий 2025, 9:45

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...