В Україні лабораторно підтвердили перший випадок віспи мавп. Це сталося сьогодні, 15 вересня. Діагностувати захворювання вдалось завдяки ПЛР-дослідженню. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я, передають Патріоти України.
"Наразі пацієнт госпіталізований до медичного закладу для стаціонарного лікування, він має легкий перебіг хвороби. Діагностувати захворювання вдалось завдяки ПЛР-дослідженню, яке було проведено обласним Центром контролю та профілактики хвороб МОЗ України. Зараз триває епідеміологічне розслідування вказаного випадку", - йдеться у повідомленні.
Пацієнт розповів, що він не контактував із хворими на віспу мавп та не виїздив за кордон. Проте медики встановили, що він був інфікований у одному з великих міст країни. Це вдалося з'ясувати за симптомами захворювання та попередніми результатами збору епідеміологічного анамнезу.
"Із симптомів захворювання у нього спостерігається підвищена температура, висип на тілі. З метою збереження комфорту пацієнта область реєстрації випадку не наводиться. Нагадаємо, віспа мавп — віспоподібне захворювання, що спричинюють віруси родини поксвірусів. Вона подібна до натуральної віспи, проте має меншу летальність та легші симптоми", - додали у Міністерстві.
Міністерка юстиції Німеччини Штефані Губіґ під час візиту до Києва прокоментувала обговорення в Європейському Союзі щодо можливого перегляду умов тимчасового захисту для українських громадян, зокрема чоловіків призовного віку, передають Патріоти Україн...
Український кінорежисер і кінопродюсер сербського походження Бата Недич помер у віці 64 років. Сумну звістку повідомили його близькі на сторінці режисера у Facebook, передають Патріоти України. . У повідомленні зазначається, що митець тривалий час бор...