Паводок в Україні: Вода вийшла з берегів у восьми областях, у Києві до критичного рівня залишається 50 см

Паводок в Україні: вода вийшла з берегів у восьми областях, у Києві до критичного рівня залишається 50 см

Станом на понеділок, 17 квітня, в Україні залишаються підтопленими 852 домогосподарства, порушено транспортне сполучення до 30 населених пунктів. Спостерігається зниження темпу підняття рівня води у річках на півночі, передають Патріоти України.

Так, за інформацією Гідрометеорологічного центру спостерігається сезонне підняття рівня води у межах річок Віть, Дніпро, Десна, Сейм, Сож, Прип’ять, Горинь та Західний Буг на територіях Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Київської, Рівненської, Полтавської, Черкаської та Чернігівської областей.

"На даний час гідрологічна ситуація контрольована. Спостерігається тенденція щодо зниження темпу підняття рівня води у річках на півночі країни. Залишаються підтопленими 852 дворогосподарства (Чернігівська – 474, Черкаська – 182, Дніпропетровська – 79, Полтавська – 107 та Київська – 10) та 111 будинків (Дніпропетровська – 38, Черкаська – 42, Чернігівська – 29 та Полтавська - 2), з них 38 дачних", - йдеться в повідомленні.

Крім цього, у Дніпропетровській, Волинській, Рівненській, Черкаській та Полтавській областях підтоплено 10 тисяч 762 га сільськогосподарських угідь. Порушено транспортне сполучення до 30 населених пунктів: у Чернігівській області - до 29 та у Київській - до одного.

За даними "Укренерго", гідроелектростанції працюють упродовж всієї доби й для мінімізації наслідків повені проводять контрольовані скиди води, що дозволяє зменшити рівень Київського та Канівського водосховищ. "Рівень води значно вищий ніж у попередні роки", - констатують енергетики.

У Києві цьогорічна повінь збільшується від половини до одного метра у порівнянні з минулими роками. При цьому до критичного рівня води в Дніпрі лишається ще 50-60 см, повідомили у прес-службі КМДА.

За даними Укргідрометцентру, пік весняної повені у Києві орієнтовно очікують на 22 квітня. Тим часом в КМДА фіксують підтоплення заплавних територій, які майже щороку підтоплюються під час весняної повені. А саме: острови парку "Муромець", Гідропарк, Труханів острів, затока Галерна, Корчувате, приватні ділянки в районі Осокорків.

Як пояснили в КМДА, головна причина підтоплень - це весняна повінь та регулярні опади, що призвели до збільшення води в річках.

Крім того, рівень Дніпра у Києві завжди регулювався шляхом роботи каскаду дніпровських ГЕС. Але, на сьогодні Каховська ГЕС не працює в повному технологічному режимі, тому інші греблі намагаються скорегувати цю ситуацію.

Київські рятувальники та синоптики постійно моніторять рівень Дніпра. Але в Укргідрометцентрі вказують, що станом на 12:00 17 квітня рівень води у Дніпрі складає 9359 см (критичний рівень - 9415 см) за Балтійською системою висот.

"До критичного рівня води лишається ще 50-60 см. Ми розуміємо, що вода може сягнути цього рівня, тому проводимо додаткові тренування сил цивільного захисту, рятувальників та всіх служб, які можуть бути залучені у наданні допомоги мешканцям", - зазначив директор Департамент муніципальної безпеки Роман Ткачук.

В КМДА додають, якщо наслідки повені спричинили пошкодження майна або іншу шкоду підприємствам, то ці випадки розглядатимуть в рамках роботи районних комісій техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.


Невідомі стріляли в голову: У центрі Одеси поранили чоловіка (фото)

п’ятниця, 27 червень 2025, 22:15

Увечері 27 червня в Одесі на Соборній площі сталася стрілянина. Про це повідомила пресслужба обласного управління Національної поліції України, передають Патріоти України. За попередньою інформацією, унаслідок конфлікту із застосуванням зброї місцевого...

Смертельно небезпечний прибулець: У Чорному морі з'явилася отруйна екзотична риба

п’ятниця, 27 червень 2025, 22:00

В акваторії Чорного моря зафіксували смертельно отруйну рибу тетраодона сріблястого. Про це 26 червня у Facebook повідомила Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу, передають Патріоти України. "Він виглядає екзотично, має здатність розд...