
У мексиканському місті Мітла під стародавньою церквою знайшли тунелі, які, за віруваннями сапотеків, були "входом у підземний світ" і пов'язані з богом смерті Пітао Безелем. Про це повідомило видання Daily Star, передають Патріоти України.
У 16 столітті іспанці зруйнували Мітлу та побудували церкву на місці головного храму сапотеків. Згодом місцевий священник писав, що "задні двері пекла" — великі печери, які вважали воротами до підземного світу, були замуровані.
Під час розкопок вчені досліджуючи п’ять груп руїн довго не знаходили слідів підземного світу, поки за допомогою неінвазивних методів не виявили глибоко під містом систему камер.
Керівник експедиції та засновник проєкту ARX дослідник Марко Вігато зазначив, що деякі тунелі під церквою Сан-Пабло-Апостол сягають значної глибини. Одна з камер має розміри приблизно 15 метрів у довжину і 10 метрів у ширину, а ходи, ймовірно, продовжуються на північ, схід і південь, можливо, з’єднуючись з іншими геофізичними аномаліями.
Згідно з легендами, в підземеллях можуть зберігатися останки сапотекських королів. Священник Франсіско де Бургоа у своїй праці "Географічний опис" (1674) описував королівський склеп, де монархи нібито поховані у найкращому вбранні з пір'ям, коштовностями, золотими ланцюгами та дорогоцінним камінням. У лівій руці вони тримали щит, а в правій — спис, як під час війни.
Українці продовжують платити за природний газ за фіксованим тарифом 7,96 грн за кубометр, однак суми в платіжках можуть зростати через інші складові комунальних послуг, передають Патріоти України. Як зазначають експерти, зокрема колишній очільник “Опер...
У Великому каньйоні в США через аномальну спеку загинули троє туристів віком 72, 67 та 68 років, повідомляє CNN, передають Патріоти України. Інцидент стався на складних туристичних маршрутах національного парку. Попередньо, причиною смерті стало теплов...