"Перебіжчик" Хвалдимир радіє отриманій свободі: До берегів Швеції завітав знаменитий російський кит-шпигун

Російський кит-шпигун з'явився біля берегів Швеції. До цього він кілька років жив біля норвезького узбережжя, розважаючи місцевих рибалок і просто рядових норвежців. Про це пише The Washington Post.

Кит-білуха на ім'я Хвалдимир (каламбур від з слова "хвал", що по норвезьки означає "кит", і слов'янського імені "Володимир") вперше з'явилася біля норвезького узбережжя в 2019 році. Придивившись до тварини, рибалки помітили на ньому спеціальну упряж з написом "спорядження Санкт-Петербурга". Це викликало підозру, що кит є колишнім учасником програми російського військово-морського флоту, в рамках якої росіяни намагалися використовувати морських тварин в якості шпигунів.

Норвежці зняли упряж з кита, після чого Хвалдимир почав вести вільне життя біля берегів Норвегії – переважно біля північної провінції Фіннмарк, що межує з Мурманською областю РФ. Але минулого тижня його помітили в Осло-фьорді – на самому півдні Норвегії, а тепер кит дістався і до Швеції.

Шведська влада швидко вжила заходів по догляду за китом.

Вчений і колишній дресирувальник морських ссавців Ванесса Піротта зазначила, що кит здійснив подорож з тихих північних вод до густонаселених скандинавій, швидше за все, у пошуках людського спілкування, оскільки до потрапляння в дике середовище все життя Хвалдимир, очевидно, був тісно пов'язаний з людьми.

Ця схильність тварини до спілкування з людиною займає центральне місце в суперечках про те, що з нею робити.

Один з тюрми, другий з волі: В Україні затримали шахраїв, які викрали майже 2 млн грн "похоронних"

четвер, 25 червень 2026, 16:46

Поліція Харківщини викрила осіб, причетних до викрадення майже двох мільйонів гривень з рахунку вдови загиблого військовослужбовця. Про це повідомила 24 червня Нацполіція, передають Патріоти України. У січні 2025 року зловмисники отримали несанкціонова...

Нині це може здивувати: Чому в СРСР соромилися джинсів і яскравого одягу

четвер, 25 червень 2026, 16:37

У СРСР мода була не просто питанням стилю, а частиною ідеологічного контролю. Одяг мав демонструвати скромність, стриманість і відповідність колективним нормам, тому будь-які прояви індивідуальності часто сприймалися як небажані або навіть «неправильні...