Перейшов у "наступ": Священик УГКЦ відмовився служити панахиди на могилах зі штучними квітами, люди дякують (фото)

У селі Ольшаник на Львівщині священик УГКЦ Олег Здреник очистив всю кладовище від штучних квітів. Про це розповіла мешканка Львова Наталія Кузьма в Facebook, повідомляють Патріоти України.

“Священик Олег Здреник має парафію у селі. Цілий рік він на проповідях розповідав людям про шкідливість пластику. 20 років перед храмом висів плакат про шкоду штучних квітів та вінків на гробах. Це не давало ніякого результату. Тоді батько перейшов в “наступ”. Обіцяв, що буде відправляти тільки на могилах без пластику. Третя спроба. Попросив на свій день народження подарунок – почистити кладовище від пластику. Дало результат. Прийшли активісти і половину кладовища очистили. Проблема ще залишалася. Четверта спроба. Батько зрозумів, що потрібно взяти на себе відповідальність і “зламати стару систему”. Він помолився разом з іншими почистив все кладовище від пластику”, – розповіла мешканка Львова.

За її словами, священик дуже переживав і хвилювався. “Батько назвав це “божим вітром”, що здув непотріб із трун. Ох, як це було ризиковано. Адже це особистий простір інших. Дві ночі не спав, готувався для пояснення і зайняв позицію дякувати. Дякував людям мудрість, казав, що вони – приклад для інших”, – продовжує розповідь Наталія Кузьма. Сьогодні кладовищі в Ольшанике радує очі живими квітами.

Хіти тижня. Яку країну Європи і коли вперше атакував коронавірус: Вчені приголомшили заявою

субота, 30 травень 2020, 3:00

Медики лікарні Альберта-Швайцера в ході дослідження 2,5 тис. рентгенівських знімків заявили, що перші пацієнти з ознаками коронавірусу могли з'явитися у Франції ще в листопаді 2019 року. Про це пише Le Parisien, передають Патріоти України. "Типові аном...

Хіти тижня. Мертві душі: На Харківщині діти 6, 9, 10 і 11 років, "розважаючись", пошкодили пам'ятники на кладовищі

субота, 30 травень 2020, 2:00

Можливо коли подорослішають, комусь з них стане соромно за вчинений вандалізм і той біль, котрий спричинили рідним померлих земляків. Двоє братів 6 і 11 років і 10-річна дівчинка повалили пам'ятники і хрести на 13 могилах в Зміївському районі. "Розважи...