Переконайтесь, що ваші гаджети не "забулись" і не підвели: Україна перейшла на літній час, що варто знати

Якщо у Вас немає механічних годинників, стрілки котрих обов'язково треба переводити вручну, тим хто в Україні варто через інтернет зробити запит про актуальний київський час

Годинник

Цієї ночі, 30 березня, українці традиційно перевели стрілки годинників на годину уперед: замість третьої години ночі настала одразу четверта, тому сьогодні прокидатися доведеться на годину раніше, нагадують Патріоти України.

Перехід країни з зимового часу на літній регулює постанова ще уряду радянських часів "Про порядок обчислення часу на території України" від 13 травня 1996 року.

Вже багато років українці в останню неділю березня переводять стрілки годинників на годину уперед — у такий спосіб відбувається перехід із зимового часу на літній. У 2025 році остання неділя місяця припала на 30 березня, тому саме цієї ночі циферблати "з'їли" одну годину.

Що не варто забувати зробити у цей день

30 березня передусім потрібно подбати про те, щоб електронні пристрої та механічні годинники були переведені на годину уперед. Аби уникнути курйозних ситуацій, у механічних пристроях чи кнопкових мобільних телефонах потрібно вручну додати одну годину до часу.

Натомість власникам електронних гаджетів буде простіше: їхні пристрої автоматично перейдуть на літній час відповідно до налаштувань часового поясу. Хоча і тут не можна гарантувати уникнення збоїв, тому варто перевірити вірний час через Інтернет.

Чи шкодить переведення годинників українцям

У пояснювальній записці до законопроєкту про скасування переведення на літній та зимовий час йдеться про те, що встановлення єдиного часу має на меті захист здоров'я українців. Чимало дослідників, які вивчали це питання, стверджують, що такий перехід приносить шкоду, адже викликає стрес та впливає на порушення біологічних ритмів.

Чому в Україні досі не скасували літній час

Ще у липні 2024 року Верховна Рада підтримала скасування переходу з зимового на літній час. Востаннє переміщувати стрілки годинників українці мали б 27 жовтня 2024 року, однак президент Володимир Зеленський так і не підписав закон, через що він не набув чинності.

Як з'ясовував Фокус раніше, Зеленський не підтримав закон, адже остерігається мільярдних збитків в українській економіці.

Справа не лише в калоріях? Вчені виявили, чому люди можуть різко набрати вагу

вівторок, 22 квітень 2025, 10:56

Нове дослідження британських науковців пропонує свіжий погляд на причини стрімкого набору ваги. Замість того, щоб вважати ожиріння наслідком поступового переїдання, вчені звертають увагу на те, що вага може змінюватися стрибками, пов’язаними з життєвим...

Пощастило не всім: У Мінсоцполітики озвучили найбільшу пенсію в Україні

вівторок, 22 квітень 2025, 9:56

В Україні з січня ввели обмеження на занадто великі пенсії. Зокрема, обмежувальні коефіцієнти застосували до частини виплат, що перевищують 23 610 гривень, передають Патріоти України. "Це рішення стосується тільки дуже великих пенсій і не зачіпає страх...