Перепустка в постковідний світ: Українці вже в вересні зможуть друкувати цифрові COVID-сертифікати, - Мінцифра

Українці вже наприкінці вересня зможуть згенерувати та друкувати цифрові COVID-сертифікати. Це можна буде зробити на порталі "Дія", повідомляють Патріоти України з посиланням на прес-службу Міністерства цифрової трансформації.

"Наприкінці вересня ми додамо можливість отримати сертифікат на порталі "Дія". Зараз працюємо над розробкою послуги. Завдяки цьому ще більше українців зможуть подорожувати і користуватися COVID-сертифікатом", - заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

За його словами, COVID-сертифікат на порталі зможуть отримати українці, у яких немає ID-карти або закордонного біометричного паспорта, а також не користуються додатком "Дія".

Міністр також додав, що згенерувати COVID-сертифікат на порталі можна буде в кілька кліків.

"Потрібно авторизуватися на порталі "Дія". Вибрати послугу "Згенерувати COVID-сертифікат". Підписати кваліфікованим електронним підписом заяву на отримання сертифіката. На порталі можна скористатися як Дія.Підписом, який можна згенерувати в додатку "Дія", так і будь-яким іншим електронним підписом", - повідомив він.

Після цього портал відправив запит в електронну систему охорони здоров'я і формується сертифікат у форматі PDF.

"Ви можете його роздрукувати або просто зберегти файл на телефоні або іншому пристрої і демонструвати QR-код з екрану", - додав Федоров.

За словами міністра, в кінці вересня на порталі "Дія" можна буде згенерувати тільки сертифікат вакцинації двома дозами.

"Згодом також буде доступний і COVID-сертифікат про отримання негативного ПЛР-тесту. Крім цього, Мінцифра працює над розробкою і сертифіката вакцинації про часткову вакцинацію. Він буде також доступний як на порталі, так і в додатку "Дія", - додав він.


Дивовижне видовище: Hubble сфотографував «зоряний міст» між галактиками

середа, 30 листопад 2022, 9:05

Космічний телескоп Hubble сфотографував дві спіральні галактики, що з’єднані «зоряним мостом». Про це повідомляє Space. Галактики на передньому плані фотографії розміщені у триплеті Arp 248 – також відомому як «Трійнята Вайлда» або «Триплет Вайлда». ....

Котел в Бахмуті неможливий, чи покине рф ЗАЕС добровільно?

середа, 30 листопад 2022, 7:05

Д. Снєгирьов, ЗСУ, Бахмут, ЗАЕС, ситуація на фронті, знищення окупантів. Ми говоримо правду, а решту зроблять ЗСУ!