Перевірте список! Ось так наші пращури називали позашлюбних дітей - перелік українських прізвищ

Серед великої кількості українських прізвищ існують і такі, які наші предки давали позашлюбним дітям, передають Патріоти України.

Цікаво, що наші предки з особливою увагою підходили до створення родових імен для незаконнонароджених дітей. Ім'я під час хрещення малюкові давали за святцями, а ось по-батькові він отримував від свого хрещеного батька.

Найчастіше позашлюбним дітям давали такі прізвища: Кривдюк, Кривтюк чи Покровтюк. Однак вони не збереглися до сьогодні. Якщо батько визнавав дитину, то вона могла змінити своє прізвище на його родове ім'я.

Також інколи вийняток із правил робили для новонародженому в тому разі, коли батько дівчини, яка народила немовля, давав згоду на передавання онукові чи онучці його прізвища.

Часто родові імена давали за іменем матері. Так утворилися: Катренко, Настенко, Маруняк, Марусяк, Марунчак, Маріяш, Маланчук, Маланюк, Фещин, Паращук, Олянчин, Катеринюк, Гануляк, Мотренко та інші.

Бувало й таке, що дитині давали скорочене ім'я чоловіка, якого вважали її батьком. Наприклад, якщо чоловік був Четвертинський, то дитина ставала Вертинський. Якщо Калитовський, то дитині давали родове ім'я Литовський тощо.

Чемпіон світу зізнався, кого вважає одним із найсильніших українських боксерів ХХI століття

п’ятниця, 19 квітень 2024, 23:29

Чемпіон світу у першій напівсередній вазі за версією WBF Арам Фаніян (24−2, 6 КО) поділився очікуваннями від поєдинку майбутнього бою українця Сергія Дерев’янченка (14−5, 10 КО) з Воном Александром (18−10−1, 11 KO), передають Патріоти України. «Вважаю ...

"Ти шо - москаль?": Кікбоксер із РФ епічно поскаржився на українців та латишів

п’ятниця, 19 квітень 2024, 23:16

Він поскаржився на те, що у Харкові, де він жив на початку повномасштабного вторгнення армії агресорів в Україну, його ображали через мову. "Нам із дружиною було важко в Європі, де сильна русофобія, там про росіян говорять або погано, або ніяк. Усіх зм...