Пережив дві навали Другої світової: У Полтаві демонтували балкон будинку, з якого виступав Гітлер (фото)

У місті Полтаві міська влада дозволила демонтувати аварійний балкон на давній історичній будівлі на вулиці Європейській, в якій тепер розташовано дитячий садочок, інформують Патріоти України.

Як повідомляє місцеве видання “Коло”, цей будинок є пам’яткою історії та архітектури. Наприкінці 19-го століття цей "особняк кірхи”, як його називають, був помешканням пастора німецьких колоністів, у 1930-х роках — службовим житлом секретарів обкому КПРС, а під час Другої світової війни тут зупинявся вождь Третього Рейху Адольф Гітлер і, начебто, навіть виголошував промову, стоячи на згаданому балконі.

Після війни в цьому будинку також були помешкання обкомівських секретарів комуністичної партії. Останнім у ньому мешкав перший секретар обкому О. М. Мужицький, тому полтавці часто називають його також “дім Мужицького”. У 1966 році будинок віддали під дитсадок.

Демонтаж аварійного балкона відбувся у понеділок, 9 серпня. У відповідь на такі дії комунальників громадська організація SavePoltava, яка займається збереженням культурної спадщини міста, звернулася до міської влади з вимогою повернути балкон шляхом реставрації.

В міській раді Полтави зауважили, що цей елемент історичного будинку був у такому стані, що створював небезпеку для перехожих, і запевнили, що реконструкція балкона відбудеться, але на це потрібно більше часу.

Може бути дуже "підступним": Лікар назвав симптоми нової мутації вірусу штаму "Дельта"

четвер, 21 жовтень 2021, 14:56

Коронавірус штаму Дельта вважається найважчим і небезпечним варіантом захворювання. Нещодавно був виявлений новий штам, який вже назвали "Дельта плюс". Що це за штам і які у нього є відмінні симптоми, розповів львівський лікар Тарас Жиравецький у своєм...

В Україні оголошено штормове попередження - стихія омине тільки одну область

четвер, 21 жовтень 2021, 14:37

20-21 жовтня на всій території України, за винятком Запорізької області, встановиться вітряна погода. Такі дані оприлюднив сайт Sinoptik.ua, передають Патріоти України. Так, сьогодні вдень пориви вітру сягатимуть 15-20 м/с, у західних областях і Карпат...