Перші симптоми раку: Лікар розповів, як вчасно врятуватися (відео)

Ранніми симптомами раку можуть бути практично будь-які безпричинні зміни в роботі організму, передають Патріоти України.

"Симптоми (онкологічних захворювань, - ред.) настільки різняться, що доби не вистачить, щоб їх усі описати. Але основні – ті, які людина відчуває вперше в своєму житті", – попередив лікар-онколог, нейрохірург Антон Шкіряк.

Медик закликав дослухатися до свого здоров'я і при незвичних проявах дискомфорту одразу ж звертатися до лікаря: своєчасне виявлення раку на ранніх стадіях дає дуже високий відсоток лікування.

"Люди ходять на 3-4 роботи і не звертають увагу на болі в спині. Людина-курець при появі болю під лопаткою думає, що, напевно, потягнула спину. Вона не зробить діагностику легень. Вона не зробить навіть банальний рентген, щоб визначити, чи немає там якихось ущільнень", – обурився Шкіряк.

Він пояснив, що пацієнти, які приходять із першою стадією раку, зазвичай відчули ознаки нездужання всього кілька місяців назад. Тих, хто приходить із 4-й стадією, проблеми часто турбували по три роки і більше, але вони їх ігнорували.

"Симптоматика дуже різниться. Починаючи від схуднення, больових відчуттів в організмі будь-якої локалізації, дискомфорту, порушення рухових функцій (наприклад, похитування), періодичного порушення свідомості. Мільярд симптомів!" – наголосив онколог.

Щонайменше Шкіряк порадив зробити загальний аналіз крові – хоча він і не покаже наявність онкології, але може продемонструвати її неявні ознаки.

"Такі, наприклад, як зниження гемоглобіну, нові форми лімфоцитів. Підвищення швидкості осідання еритроцитів теж часто є ознакою онкології. Хоча тільки за загальним аналізом крові не можна сказати, що у вас рак або підозра на нього", – розповів він.

Серед можливих перших симптомів раку – легкий дискомфорт, кашель, загальне нездужання, різке схуднення, болі в різних місцях тіла, зміни стану шкіри тощо. Причому один із зовні "нешкідливих" симптомів, який зустрічається майже за усіх видів онкологічних захворювань, – це хронічна втома.

Поки їхні співгромадяни вбивають українців: У Тульській області РФ обвалився під'їзд житлового будинку, є загиблі (фото)

вівторок, 7 лютий 2023, 23:15

У місті Єфремів Тульської області РФ обвалився під'їзд житлового будинку – зруйновано сім квартир, постраждало близько 10 людей. Про це повідомляють російські ЗМІ, передають Патріоти України. За попередніми даними, причиною обвалу став вибух газу в одн...

Волонтери з ГО “Важливі дії” передали на Бахмутський напрямок ще один бойовий пікап

вівторок, 7 лютий 2023, 23:02

Спеціально під потреби ЗСУ був обраний автомобіль IVECO VM90, оскільки вкрай важлива висока прохідність такого автомобіля. IVECO VM90 може використовуватися у якості командно-штабного та медичного варіанту, а також як бойова одиниця з можливістю установки