"П'ятий випадок": Авіаексперт назвав головні причини, через які могла статись трагедія в Броварах

Після трагічної авіакатастрофи в Броварах на Київщині, де загинуло керівництво МВС, низка співробітників цього відомства та дітей (загалом за даними на цю хвилину - 14 людей), ситуацію проаналізував авіаційний експерт, менеджер авіаринку Богдан Долінце. Як він розповів в коментарі для ТСН.ua, модель цього іноземного гелікоптера (ЕС-225) - відносно нова, але в історії авіації до цього вже траплялись інциденти з такими гелікоптерами, передають Патріоти України.

"Їхнє серійне виробництво розпочалось з 2004 року, перший тестовий політ був здійснений в 2020 році. Загалом історія експлуатації моделі – їй скоро буде 20 років, – каже Долінце. – Якщо казати про конкретні моделі, які є в Україні – частина машин раніше була у використанні, але з точки зору безпеки польотів це ні на що не впливає. Гелікоптери, літаки використовуються по 20, 30 років.

Є випадки, коли літаки використовуються навіть 50 років. Ключовим в цьому для безпечної експлуатації, відповідно до регламентів, мають своєчасно проводитись технічні роботи, технічні перевірки. Це гарантує, що машина та її системи відповідають необхідному рівню безпеки польотів, закладеному заводом-виробником. Тому з точки зору безпеки польотів до машини питань наче немає. Машина має європейський сертифікат безпеки польотів, вона використовується в Японії, Канаді, гвинтокрил пройшов тестові випробування в різних країнах".

За словами Богдана Долінце, до даної катастрофи за всю історію даної моделі було 4 різні інциденти. "Перший випадок був в Норвегії. Наскільки мені відомо, гвинтокрил впав на воду, але всі, хто перебував на борту – вижили. Наскільки відомо, той інцидент стався через неправильні дії екіпажу", – каже експерт.

За його оцінками, причини цієї катастрофи, напевно, будуть оголошені найближчими днями. "Після проведення попереднього розслідування. Авіакатастрофа, як правило, не виникає через один фактор, зазвичай – це ланцюжок подій. Детальний звіт може бути не раніше, як через рік. В будь-якому гелікоптері обов’язково є так звані чорні скриньки, які будуть досліджені. Якщо дивитись на причини авіакатастроф, то 2\3, 70% з них стаються через людський фактор. До 10% - технічний збій, решта – або зовнішні умови, в тому числі і погодні і акти незаконного втручання", – розповів нам Долінце.

Коментуючи твердження деяких очевидців про те, що вони бачили полум’я за бортом гелікоптера, експерт сказав наступне: "Може бути багато причин – як зовнішніх так і внутрішніх. Можуть бути і технічні, і акт незаконного втручання, і умовно – потрапляння птаха".

Військовий викупив домашніх тварин, над якими знущалася власниця, чим дуже обурив... зоозахисників

четвер, 21 вересень 2023, 22:54

Український військовий Артур Гаспарян, який воює на Донеччині, відреагував на повідомлення у Мережі про знущання над домашніми тваринами у місті Павлограді, що на Дніпропетровщині. Він приїхав до будинку, де мучили собаку та кішку, і викупив їх у власн...

Тепер усі будуть під ковпаком: Як деякі українці в Німеччині хитрують із виплатами

четвер, 21 вересень 2023, 21:43

Українських біженців, які отримують допомогу в Німеччині, запідозрили у шахрайстві з виплатами. Німецькі правоохоронці розслідують близько 150 таких справ. Спеціальні перевірки почали виявляти випадки шахрайства біженців із соціальними виплатами. У Нім...