
Російські окупанти знищили пам'ятник сакрального мистецтва половців - кам'яні баби, які датовані IX-XXIII століттями та перебувають на горі Кременець неподалік Ізюма. Про це повідомляє Ukrainian Art History у Twitter. "Святилища були місцем для здійснення поминального культу предків, не пов'язаного безпосередньо з похованнями. На багатьох половецьких бабах зображені, зокрема, чоловіки", - йдеться у повідомленні. Чоловічі статуї завжди зображувалися з вусами або бородами, а жіночі статуї із маленькими губами. Жіночі статуї символізували непереможність та безсмертя воїнів. Образи жінок-захисниць оберігали їх та надавали сил. Зазначається, що кам'яні баби символізували предків і ставилися у спеціально споруджених для них святилищах. Їх зводили зазвичай на вершинах високих курганів або пагорбів.

Українці, які досі не оформили право власності на земельні паї, ризикують втратити свої ділянки. Остаточний термін для завершення всіх процедур встановлено на 1 січня 2028 року — після цієї дати землю можуть передати у комунальну власність територіальн...
У той час як деякі пенсіонери можуть отримувати щомісячну надбавку в розмірі 650 гривень, інші цілком можуть розраховувати на одноразову виплату в розмірі 3100 гривень. При цьому багато українських пенсіонерів не знають, що можуть отримувати не лише ос...