
Російські окупанти знищили пам'ятник сакрального мистецтва половців - кам'яні баби, які датовані IX-XXIII століттями та перебувають на горі Кременець неподалік Ізюма. Про це повідомляє Ukrainian Art History у Twitter. "Святилища були місцем для здійснення поминального культу предків, не пов'язаного безпосередньо з похованнями. На багатьох половецьких бабах зображені, зокрема, чоловіки", - йдеться у повідомленні. Чоловічі статуї завжди зображувалися з вусами або бородами, а жіночі статуї із маленькими губами. Жіночі статуї символізували непереможність та безсмертя воїнів. Образи жінок-захисниць оберігали їх та надавали сил. Зазначається, що кам'яні баби символізували предків і ставилися у спеціально споруджених для них святилищах. Їх зводили зазвичай на вершинах високих курганів або пагорбів.

Матеріал американського журналіста Крейга Сауерса про старовинний український напій контабас здобув перемогу на престижній премії James Beard Awards. Цей текст отримав нагороду в категорії The Journalism Awards, передають Патріоти України з посиланням ...
Крихітні кристали, що містяться в метеориті, розповіли про приховану епоху в історії руйнівних зіткнень у Сонячній системі. Частинки дуже малі, їх неможливо розгледіти без мікроскопа, але вчені під керівництвом планетолога Керолін Кроу з Університету К...