
Російські окупанти знищили пам'ятник сакрального мистецтва половців - кам'яні баби, які датовані IX-XXIII століттями та перебувають на горі Кременець неподалік Ізюма. Про це повідомляє Ukrainian Art History у Twitter. "Святилища були місцем для здійснення поминального культу предків, не пов'язаного безпосередньо з похованнями. На багатьох половецьких бабах зображені, зокрема, чоловіки", - йдеться у повідомленні. Чоловічі статуї завжди зображувалися з вусами або бородами, а жіночі статуї із маленькими губами. Жіночі статуї символізували непереможність та безсмертя воїнів. Образи жінок-захисниць оберігали їх та надавали сил. Зазначається, що кам'яні баби символізували предків і ставилися у спеціально споруджених для них святилищах. Їх зводили зазвичай на вершинах високих курганів або пагорбів.

Народний депутат від "Слуги народу" В'ячеслав Медяник проживає в незадекларованому елітному маєтку під Києвом вартістю близько 1 мільйона доларів, який належить жінці, яка працювала нянею в його родині, передають Патріоти України з посиланням на розсл...
Польща вже кілька місяців блокує поштові відправлення, які прямують з України до країн Європейського Союзу через «Укрпошту». За словами генерального директора компанії Ігоря Смілянського, причини таких дій польська сторона офіційно не пояснює, передают...