Авто і житло ухилянтів можуть забрати, а рахунки арештувати, у разі порушення правил військового обліку і несплати відповідного штрафу. Яке майно можуть арештувати і як відбувається процедура — у коментарі сайту ТСН.ua пояснила адвокатка Марина Бекало, передають Патріоти України.
За порушення правил військового обліку, вчинене в період дії правового режиму військового стану передбачається штраф у розмірі від 17 000 до 25 500 гривень за статтею 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Ст. 307 КУпАП також визначено, що штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу ТЦК та СП, а в разі оскарження такої постанови — не пізніш як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
«У разі сплати штрафу обовʼязково потрібно направити квитанцію про оплату або її копію направити до районного ТЦК та СП, який приймав постанову про накладення штрафу», — зазначила ТСН.ua Марина Бекало.
У разі несплати штрафу, ТЦК та СП направляє постанову на примусове виконання постанови про стягнення штрафу до державного виконавця за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна.
У разі відкриття виконавчого провадження з правопорушника стягується вже подвійний розмір штрафу (від 34 000 до 56 000 грн), а також витрати виконавчого провадження.
«В рамках виконавчого провадження державний виконавець арештує та примусово стягує розмір штрафу з усіх банківських рахунків правопорушника, а також накладає арешт на наявне рухоме чи нерухоме майно з можливістю подальшої реалізації такого майна», — пояснила адвокатка.
Арешт на майно або кошти боржника накладається виконавцем шляхом винесення постанови про арешт майна/коштів боржника або про опис та арешт майна/коштів боржника.
«Арешт накладається у розмірі суми стягнення з урахуванням виконавчого збору, витрат виконавчого провадження, штрафів», — зазначила Марина Бекало.
Якщо говорити про рухоме майно, то чинним законодавством встановлений перелік майна, яке не підлягає примусовій реалізації:
Якщо говорити про нерухоме майно, у разі якщо сума, що підлягає стягненню за виконавчим провадженням, не перевищує 160 000 гривень, звернення стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташоване таке житло, не здійснюється.
«В іншому випадку звернення стягнення на об’єкти нерухомого майна, об’єкти незавершеного будівництва, майбутні об’єкти нерухомості здійснюється, коли у боржника немає достатніх коштів чи рухомого майна, за рахунок яких здійснюється погашення боргів. При цьому в першу чергу звертається стягнення відбувається на окрему від будинку земельну ділянку чи інше приміщення, що належать боржнику», — зазначила ТСН.ua Марина Бекало.
В останню чергу звертається стягнення на житловий будинок чи квартиру, в якій фактично проживає боржник.
Після вихідних із сильними дощами, спричиненими циклоном над білоруссю, погода в Україні поступово стабілізується. В найближчі дні ще очікуються короткочасні опади, однак друга половина тижня буде переважно сухою. Про це повідомила речниця Українського...
Вартість яблук в українських магазинах і на ринках б'є рекорди. На це вплинули глобальні процеси: неврожай у світі, дорожнеча апельсинових концентратів та відсутність сховищ після збирання врожаю. Про це сказав президент Української плодоовочевої асоці...