Під шедевром да Вінчі знайшли прихований начерк

Сліди ескізу були виявлені на голові і руках Мони Лізи.

Французький дослідник Паскаль Котт виявив прихований ескіз на картині Леонардо да Вінчі “Джоконда”. Про це повідомляє портал Artnet News, передають Патріоти України.

Фахівець почав дослідження ще в 2004 році, коли його запросили представники Лувру. Він зробив знімки картини за допомогою інфрачервоного світла.

Вивчивши понад 1600 фотографій, Паскаль Котт виявив під шарами фарби раніше прихований начерк, зроблений за допомогою деревного вугілля і трафарету з маленькими дірками.

Сліди ескізу були виявлені на голові і руках Мони Лізи. Вони свідчать про те, що спочатку да Вінчі хотів зобразити її в іншій позі.

"Місце моєї смерті і мого життя": Захисник Маріуполя показав прощальні світлини з "Азовсталі"

п’ятниця, 20 травень 2022, 10:10

Захисник Маріуполя Дмитро Козацький ("Орест") 20 травня виклав на своїй сторінці у Facebook світлини з "Азовсталі". "Ну от і все. Дякую за прихисток "Азовсталь" - місце моєї смерті і мого життя", - написав він, передають Патріоти України. На світлинах ...

Ворог стирає Донбас з лиця землі: Росіяни наступають на Лисичанськ та Сєверодонецьк, загинули 13 людей

п’ятниця, 20 травень 2022, 9:28

Внаслідок дій російських загарбників за добу на Луганщині загинули 13 людей. Про це у своєму Facebook повідомляє голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай, передають Патріоти України. "росіяни наступають на Сєвєродонецьк та Лиси...