Під шедевром да Вінчі знайшли прихований начерк

Сліди ескізу були виявлені на голові і руках Мони Лізи.

Французький дослідник Паскаль Котт виявив прихований ескіз на картині Леонардо да Вінчі “Джоконда”. Про це повідомляє портал Artnet News, передають Патріоти України.

Фахівець почав дослідження ще в 2004 році, коли його запросили представники Лувру. Він зробив знімки картини за допомогою інфрачервоного світла.

Вивчивши понад 1600 фотографій, Паскаль Котт виявив під шарами фарби раніше прихований начерк, зроблений за допомогою деревного вугілля і трафарету з маленькими дірками.

Сліди ескізу були виявлені на голові і руках Мони Лізи. Вони свідчать про те, що спочатку да Вінчі хотів зобразити її в іншій позі.

Будете каятися, але запізно: Три знаки Зодіаку, яким не можна довіряти

середа, 21 жовтень 2020, 19:28

Астрологи назвали трійку найбільш ненадійних знаків Зодіаку. Їх представникам краще не довіряти. Про це пише "Клубер", передають Патріоти України. Причиною, з якої Близнюки вважаються лідерами серед найбільш ненадійних людей, є їхнє невміння приймати р...

"Вбиває" не тільки коронавірус: Моторошні цифри смертей в Україні та їхніх причин

середа, 21 жовтень 2020, 19:15

З початку пандемії в країні зареєстрували 5 927 смертей в результаті COVID-19. В Україні померли за перші вісім місяців від різних захворювань 378 315 людей. Про це повідомляє Державна служба статистики, яка публікує дані про кількість померлих з окрем...