Під шедевром да Вінчі знайшли прихований начерк

Сліди ескізу були виявлені на голові і руках Мони Лізи.

Французький дослідник Паскаль Котт виявив прихований ескіз на картині Леонардо да Вінчі “Джоконда”. Про це повідомляє портал Artnet News, передають Патріоти України.

Фахівець почав дослідження ще в 2004 році, коли його запросили представники Лувру. Він зробив знімки картини за допомогою інфрачервоного світла.

Вивчивши понад 1600 фотографій, Паскаль Котт виявив під шарами фарби раніше прихований начерк, зроблений за допомогою деревного вугілля і трафарету з маленькими дірками.

Сліди ескізу були виявлені на голові і руках Мони Лізи. Вони свідчать про те, що спочатку да Вінчі хотів зобразити її в іншій позі.

Не лише Москва: Друга за добу масштабна пожежа на Росії. Горить великий шинний завод у Барнаулі (відео)

п’ятниця, 9 грудень 2022, 9:34

Пекельна доба для роіяї не обмежилась гігантською пожежею на околицях москви. У Барнаулі Алтайського краю спалахнула масштабна пожежа. Горить виробниче підприємство з виготовлення шин, вогонь настільки великий, що до гасіння залучили спеціальний поїзд....

Інтернет без світла: ТОП-5 найефективніших способів залишатися в мережі

п’ятниця, 9 грудень 2022, 8:56

Одна з головних проблем, яка виникає через російські обстріли енергосистеми України - це порушення живлення систем зв’язку, зокрема інтернету. Мільйони українців залишаються без доступу до мережі, передають Патріоти України. Тоді як цю проблему наспра...