
На дні киргизького озера Іссик-Куль археологи виявили залишки великого середньовічного міста, яке, за припущеннями вчених, було затоплене внаслідок потужного землетрусу на початку XV століття, передають Патріоти України.
Підводна експедиція зафіксувала в районі Тору-Айгир залишки вулиць, зруйновані будівлі, кам’яні споруди, дерев’яні балки, а також млинове жорно. Крім того, дослідники виявили велике мусульманське кладовище.
Знахідки свідчать, що на цьому місці існувало розвинене поселення, яке було частиною торговельної системи Шовкового шляху. Археологи нанесли на карту кілька ділянок затопленого комплексу, що підтверджує масштабність стародавнього міста.
На одному з розкопаних секторів виявлено стіни з обпаленої цегли та залишки будівель, а також елементи, які можуть свідчити про існування громадських споруд — ймовірно, мечеті, лазні або медресе.
Окрему увагу дослідників привернуло мусульманське кладовище. Поховання були здійснені відповідно до ісламських традицій — обличчям у напрямку Мекки. Для подальшого аналізу були вилучені останки чоловіка та жінки.
Також науковці відібрали дерев’яні балки для радіовуглецевого аналізу, щоб точніше визначити період існування поселення та час його загибелі.
Дослідники зазначають, що всі знайдені артефакти вказують на те, що Тору-Айгир був великим і економічно активним містом, яке відігравало важливу роль у регіональній торгівлі до своєї катастрофи.
В Україні влітку можливе повернення планових відключень електроенергії тривалістю приблизно 2–3 години на добу в окремих містах і регіонах. Про це заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, передають Патріоти України. З...
У селі Незнанів Львівської області розпочався процес беатифікації отця доктора Станіслав Сярок, який загинув у молодому віці під час радянських репресій, передають Патріоти України. Урочистості з нагоди початку процесу відбулися 25 червня в парафії Пре...