Підлеглих залякав, щоб не заважали: В Одесі викрили підполковника, який нажився на ЗСУ (фото)

В Одесі викрили підполковника, який нажився на ЗСУ, інформують Патріоти України.

Як повідомили у регіональному главку Національної поліції, викрито командира одного з батальйонів, який закупив парко-гаражне обладнання за значно завищеною ціною.

Встановлено, що військовий доручив двом підлеглим моніторинг цінових пропозицій, щоб визначитися з ціною для закупівлі товару. Втім, незважаючи на отриману інформацію, що ринкова вартість потрібного обладнання складає трохи більше 300 тисяч гривень, командир наполіг на тому, щоб переможцем процедури закупівель стала ФОП, цінова пропозиція якої - 1 млн гривень.

"На заперечення підлеглих повідомив, що у разі не виконання зазначеної вимоги, ним будуть створені штучні перешкоди під час подальшого проходження військової служби, у тому числі шляхом відрядження військовослужбовців у район проведення активних бойових дій", - розповіли в управлінні.

Побоюючись командира, підлеглі не чинили йому перешкод. В результаті, з комерсантами склали невигідний для військовий договір, з бюджету відрахували суму, що перевищувала ринкову вартість товару на понад 600 тис. гривень. Держава в особі Міністерства оборони зазнала збитків.

За даними Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону, подія сталася в грудні 2022 року. "Підполковник, зловживаючи своїм службовим становищем, уклав договір із приватним товариством про закупівлю парко-гаражного обладнання для пункту технічного обслуговування військової частини", - розповіли в прокуратурі.

Наразі командиру повідомлено про підозру за фактом розтрати майна шляхом (ч. 4 ст. 191 КК України). Вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу та відсторонення від займаної посади. Чоловіку загрожує до восьми років тюрми з позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років.

З 1 жовтня водіям в Україні загрожують додаткові штрафи: За що покарають

середа, 27 вересень 2023, 7:15

В Україні з 1 жовтня буде введено в дію зимову редакцію Правил дорожнього руху (ПДР) України. Згідно з нею, з 1 жовтня запроваджуються штрафи за невключення фар ближнього світла на заміських дорогах, а також за рух понад 50 км/год на деяких міських дор...

"Як обухом по голові": У Києві оштрафували пенсіонерів-волонтерів, які допомагають ЗСУ

середа, 27 вересень 2023, 6:42

У Києві стався конфлікт між волонтерами, які плетуть маскувальні сітки, та патрульною поліцією. Люди, які допомагають армії, помітили, що в приміщені, де вони плетуть сітки, - зникають речі. Вони викликали на місце поліцію, але правоохоронці факту крад...